Do ostatniego meczu rundy zasadniczej Trefl Gdańsk vs Exact Systems Hemarpol Częstochowa zostało
29 wrz

Zwycięstwo drugoligowców na inaugurację ligi

Po roku przerwy drugoligowy zespół Trefla wrócił do Lęborka. Klub reprezentują juniorzy z Gdańska, wśród których są wychowankowie lęborskiego SPS-u: Paweł Boniaszczuk, Jakub Klimik i Kosma Kowalski, natomiast w skład sztabu szkoleniowego wchodzą: Ariel Fijoł (I trener, Trefl Gdańsk), Jarosław Pruski (II trener, SPS Lębork), Mariusz Łobacz (II trener, Trefl Gdańsk) oraz Maria Heppner (statystyk).

„Lęborskie lwy” sezon 2020/2021 zainaugurowały w minioną sobotę we własnej hali, goszcząc SMS Police. Od razu rozpoczęły spotkanie z wysokiego „C”, wypracowując zdecydowane prowadzenie 15:3. Biorąc czasy, trener przeciwników próbował wybić gospodarzy z rytmu, jednak na niewiele się to zdało. Żółto-czarni bardzo dobrze grali blokiem i bezlitośnie wykorzystywali kontry. Po pojedynczym bloku Michała Inerowicza na tablicy pojawił się wynik 19:4, a ostateczna przewaga wyniosła 17 oczek.

W drugiej odsłonie meczu zawodnicy Trefla nie zwolnili tempa. Po punktowej zagrywce Macieja Ptaszyńskiego na 7:1 o czas poprosili policzanie. Przy stanie 11:5 Ariel Fijoł zdecydował się na podwójną zmianę w swojej ekipie – Paweł Boniaszczuk i Janusz Wrycza zastąpili Jakuba Szydlika i Michała Inerowicza. Chwilę później Wrycza popisał się asem (15:7), zmuszając szkoleniowca SMS-u do wzięcia drugiej przerwy na żądanie. Po niej rywalom udało się doprowadzić do stanu 15:10 i z taką różnicą lęborczanie zapisali tę partię na swoim koncie.

Po dwóch pewnie wygranych setach, w których dobrze funkcjonował blok oraz serwis Pomorzan, w trzecim gracze Trefla zaczęli popełniać coraz więcej błędów, pozwalając przeciwnikom wyjść na prowadzenie. Gdy goście odskoczyli na 4:9, trener Fijoł zmienił atakującego, lecz SMS pilnował korzystnego dla siebie wyniku. Rywali udało się dogonić dopiero w ostatniej fazie seta. Skuteczne zagrywki Janusza Wryczy pomogły doprowadzić do remisu po 22, a w emocjonującej końcówce szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylił Lębork, zgarniając komplet punktów.

W drugiej kolejce żółto-czarni zmierzą się na wyjeździe ze STALPRO Błyskawicą Szczecin (3 października, godz. 17.00).

Trefl Lębork – SMS Police 3:0 (25:8, 25:20, 25:23)

Skład żółto-czarnych: Inerowicz, Ptaszyński, Bogucki I., Gregorowicz, Szydlik, Zaleszczyk i Pruszkowski (libero) oraz Wrycza, Boniaszczuk, Ciok, Haldorsen, Bogucki M., Klimik (libero).