01 kw.

Żółto-czarni w finale Mistrzostw Polski Kadetów!

Dwa zwycięstwa sprawiły, że już w sobotę podopieczni Ariela Fijoła zapewnili sobie bilet do turnieju finałowego rozgrywek krajowych w kategorii kadetów. Niedzielny mecz z UMKS-em MOS-em Wolą Warszawa zadecydował o tym, że gdańszczanie jadą do Szczytna jako drugi finalista z grupy I.

Trefl Gdańsk był gospodarzem jednego z czterech półfinałowych turniejów Mistrzostw Polski Kadetów, które odbyły się w dniach 29-31 marca 2019. Oprócz mistrzów Pomorza w grupie I znaleźli się KS Lechia Tomaszów Mazowiecki, UMKS MOS Wola Warszawa oraz KS Metro Warszawa, a mecze rozgrywane były systemem „każdy z każdym”.

W pierwszym dniu zmagań gospodarze zmierzyli się z KS-em Metrem Warszawa. Gdańszczanie zamierzali rozpocząć turniej zwycięstwem i tak też się stało. Trzy sety wystarczyły, by pokonać przeciwnika i znacznie przybliżyć się do dwóch miejsc premiowanych awansem do finału mistrzostw. W drugim spotkaniu równie pewnie triumfował UMKS MOS Wola Warszawa, który okazał się lepszy od zespołu z Tomaszowa Mazowieckiego.

Sobotę rozpoczęło warszawskie starcie, w którym wygrana 3:0 przypadła UMKS-owi MOS-owi. Później na boisko wyszli żółto-czarni, którzy zwycięstwem z KS-em Lechią mogli zapewnić sobie awans do finałowej ósemki. Tomaszowianie tanio skóry nie sprzedali, jednak ostatecznie górą okazali się miejscowi, gwarantując sobie i siatkarzom UMKS-u miejsce w finale, ku uciesze licznie zgromadzonych kibiców.

Niedzielne mecze były zatem jedynie formalnością. Trzecia lokata w półfinale przypadła KS-owi Lechii, który pokonał warszawiaków z KS-u Metra 3:1, a dwie godziny później triumfatorami całego turnieju okazali się zawodnicy drugiej ekipy z Warszawy, którzy w czterech setach wygrali z Treflem Gdańsk i z pierwszego miejsca wskoczyli do finału w Szczytnie. MVP turnieju został wybrany Mikołaj Karkowski (UMKS MOS Wola Warszawa).

Wyniki 1/2 Mistrzostw Polski Kadetów:

29.03
Trefl Gdańsk – KS Metro Warszawa 3:0 (25:14, 25:21, 25:16)
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – UMKS MOS Wola Warszawa 0:3 (18:25, 21:25, 18:25)

30.03
KS Metro Warszawa – UMKS MOS Wola Warszawa 0:3 (20:25, 13:25, 15:25)
Trefl Gdańsk – KS Lechia Tomaszów Mazowiecki 3:0 (27:25, 25:23, 25:20)

31.03
KS Lechia Tomaszów Mazowiecki – KS Metro Warszawa 3:1 (25:17, 26:24, 17:25, 25:20)
UMKS MOS Wola Warszawa – Trefl Gdańsk 3:1 (30:28, 25:21, 19:25, 25:13)