22 gru

Wygrana na koniec roku! Zwycięski tie-break ze Ślepskiem Malow Suwałki

Trefl Gdańsk zwycięsko zakończył 2022 rok, pokonując po tie-breaku Ślepsk Malow Suwałki. ERGO ARENA wypełniła się więc w czwartkowy wieczór długimi, siatkarskimi emocjami, zwieńczonymi ogromną radością. Tym bardziej, że przez długą część meczu walka toczyła się punkt za punkt. Po ostatnim gwizdku sędziego i wygraniu piątego seta 15 do 13, czwartą statuetkę MVP w tym sezonie otrzymał atakujący Bartłomiej Bołądź, były gracz Ślepska Malow. Zdobył on 21 punktów – 20 atakiem i jeden z pola serwisowego. Teraz przed gdańszczanami najdłuższa jak do tej pory przerwa w treningach. Dzięki przełożeniu meczu wyjazdowego z Cuprum Lubin, zawodnicy święta mogą spędzić w domach, a do treningów powrócą 29 grudnia. To sprawia, że święta w domu – w Australii – spędzi nawet Luke Perry. Pierwszy mecz w 2023 roku Trefl rozegra w sobotę 7 stycznia o godz. 17:30. Gdańszczanie podejmą wówczas w ERGO ARENIE PGE Skrę Bełchatów. Bilety na to wydarzenie są już dostępne na www.gdanskielwy.pl.

Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 3:2 (18:25, 25:17, 25:22, 23:25, 15:13)

Pomeczowa wypowiedź MVP Bartłomieja Bołądzia: Suwałki bardzo fajnie w tym sezonie grają, w naszym pierwszym meczu w Suwałkach pokazali, że są mocni i też w tym dzisiejszym meczu było tak samo. W pierwszym secie naprawdę bardzo mocno nas zaskoczyli, ale dobrze, że się nie poddaliśmy, w drugim secie wróciliśmy do gry i myślę, że to przeważyło, ten drugi set, że ten mecz wygraliśmy. W każdym elemencie się poprawialiśmy z seta na set, Suwałki cały czas naciskały, czuliśmy to, ale reasumując było to bardzo ważne zwycięstwo i bardzo się z niego cieszymy. Wiadomo, że zawsze jest fajnie, jak się wygrywa, dostaliśmy teraz trochę wolnego, także odpoczniemy, zresetujemy głowy i mam nadzieję, że w nowym roku nasza gra będzie wyglądała jeszcze lepiej.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie patrona medialnego klubu, portalu trojmiasto.pl https://sport.trojmiasto.pl/Trefl-Gdansk-Slepsk-Malow-Suwalki-3-2-Zwyciestwo-na-koniec-roku-n173917.html.