Do meczu o 5. miejsce Trefl Gdańsk vs Bogdanka LUK Lublin
Kup bilet
17 paź

Wygrana bez straty seta w ERGO ARENIE!

Trefl Gdańsk, przy wsparciu 3100 kibiców, wygrał w niedzielny wieczór w ERGO ARENIE 3:0 z Cuprum Lubin! Najlepszym zawodnikiem spotkania wybrany został rozgrywający Lukas Kampa, a najlepiej punktującym graczem meczu był Bartłomiej Lipiński, który zanotował aż 93% skuteczności w ataku, kończąc 14 z 15 piłek. Teraz przed „gdańskimi lwami” wyjazd do Radomia, a w sobotę 30 października o 17:30 podopieczni Michała Winiarskiego zmierzą się na granicy Gdańska i Sopotu ze Stalą Nysa. Bilety na ten mecz są już dostępne na www.gdanskielwy.pl.

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 3:0 (25:23, 25:15, 25:15)

Trefl: Lipiński 17, Wlazły 8, Kampa 3, Mika 2, Mordyl 3, Crer 7, Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak 2, Reichert 7, Łaba

Cuprum: Waliński 11 , Ferens 3, Pietraszko 1, Kapica 10, Krage 3, Stępień, Szymura (libero) oraz Sas (libero), Gunia 2, Sekita, Maruszczyk 2

MVP: Lukas Kampa

Widzów: 3100

Liczby meczu:

2 – w ekipie z Lubina występuje dwóch byłych graczy Trefla Gdańsk – Wojciech Ferens i Przemysław Stępień. Oboje występowali w niedzielnym meczu od pierwszej minuty. „Feru” zdobył w niedzielę w ERGO ARENIE 3 punkty.

14 – 14 z 15 piłek skończył w niedzielnym meczu Bartłomiej Lipiński, osiągając 93% skuteczności w ataku. Ponadto trzykrotnie przyjmujący zanotował punkty z bloku i z łącznie 17 „oczkami” na koncie był najlepiej punktującym zawodnikiem „gdańskich lwów” w tym spotkaniu.

Pomeczowe wypowiedzi:

Mariusz Wlazły: Oczywiście każdy z nas czekał na to pierwsze zwycięstwo, każdy z nas chciał zrobić jak najwięcej. Ten mecz nie był aż tak dobrze poukładany, jakbyśmy tego wszyscy oczekiwali, ale wystarczyło na drużynę z Lubina. Myślę też, że w ciągu tego spotkania rodziliśmy się z każdą piłką i to cieszy. W poprzednim meczu nie zagraliśmy na tyle dobrze, by wygrać tamto spotkanie, a biliśmy się wtedy punkt za punkt w czwartym secie, jednak nie mogliśmy odrobić przewagi Zawiercia. Dało nam to do myślenia, że musimy szukać swoich szansa, a jeżeli się pojawią, to musimy je wykorzystać. Dzisiaj te szanse znaleźliśmy i mimo że nie wszystkie, to większość wykorzystaliśmy na swoją stronę. Mogliśmy cieszyć się przede wszystkim ze zdobycia pojedynczych punktów, co się przełożyło na całość i wygraną za trzy punkty.

Lukas Kampa: Przede wszystkim jestem szczęśliwy, że wygraliśmy, a reszta to nie jest aż tak ważne jak zwycięstwo. Myślę, że na początku było widać, że byliśmy nerwowi, ale po pierwszym secie wszystko funkcjonowało dużo lepiej, byliśmy stabilni, spokojni i mamy na swoim koncie zasłużoną wygraną. Jest to dla nas bardzo ważne, dla naszej pewności siebie, że mamy te trzy punkty, wygraliśmy w naszej hali. Teraz od razu przygotowujemy się do kolejnego meczu. W Radomiu będzie bardzo ciężko, doskonale o tym wiem, że nigdy nie jest łatwo tam wygrać, ale jestem przekonany, że dzisiejszy mecz był dla nas bardzo ważnym krokiem do przodu.

Pełna relacja z meczu jest dostępna w serwisie patrona medialnego klubu, portalu trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/Trefl-Gdansk-Cuprum-Lubin-3-0-Pierwsze-zwyciestwo-siatkarzy-w-sezonie-n160527.html#opinie.