MECZ Z KIBICAMI NA ZAKOŃCZENIE SEZONU! SALA TRENINGOWA ERGO ARENY, WSTĘP WOLNY
Kup bilet
21 maj

Wychowankowie w Treflu Gdańsk – Dawid Pruszkowski i Jordan Zaleszczyk graczami pierwszej drużyny

Tegoroczni maturzyści, 18-letni libero Dawid Pruszkowski oraz 19-letni środkowy Jordan Zaleszczyk, w przyszłym sezonie będą reprezentowali pierwszą drużynę Trefla Gdańsk. Obaj gracze z żółto-czarnymi barwami związani są od najmłodszych lat i występowali we wszystkich kategoriach młodzieżowych „gdańskich lwów”. W ten weekend walczą w półfinałowym turnieju mistrzostw Polski juniorów w Warszawie, ale to już jeden z ostatnich ich występów w drużynach młodzieżowych. Dawid Pruszkowski związał się z klubem umową do końca sezonu 2023/2024, a kontrakt Jordana Zaleszczyka obowiązuje do końca rozgrywek 2022/2023.

18-letni libero Dawid Pruszkowski z Treflem Gdańsk związany jest od trzeciej klasy szkoły podstawowej. Wówczas rozpoczął grę w drużynach minisiatkówki pod okiem trener Doroty Pawlun. Następnie, już w ramach Szkoły Mistrzostwa Sportowego, grał w kategorii młodzika w zespole prowadzonym przez trenera Ariela Fijoła. W sezonie 2016/2017 drużyna ta sięgnęła po pierwsze złoto w historii Trefla Gdańsk, zdobywając mistrzostwo Polski młodzików. Dawid został wówczas wybrany najlepszym libero turnieju, a jego kolegą z drużyny był właśnie Jordan Zaleszczyk. Następnie obaj reprezentowali żółto-czarne barwy w kategorii kadeta, sięgając po srebrny medal mistrzostw kraju. Kolejne sezony zarówno dla Dawida Pruszkowskiego, jak i Jordana Zaleszczyka oznaczały grę w zespole juniorów. Na swoich kontach mają już złoto i brąz w najstarszej z klas młodzieżowych, a dokładnie dziś w Warszawie rozpoczynają półfinałowy turniej mistrzostw Polski w tej kategorii wiekowej – jeśli awansują dalej, w przyszłym tygodniu zagrają o kolejny medal – dla nich ostatni w strukturach młodzieżowych.

Bardzo się cieszę, że po raz kolejny – tak jak co roku – dołączają do nas zawodnicy z grup młodzieżowych Trefla. Mamy świetne szkolenie, a współpraca z trenerami młodzieżowymi układa się doskonale. Niejednokrotnie, gdy w minionym sezonie w pierwszym zespole mieliśmy kontuzje, mogliśmy dzięki nim trenować w pełnych składach na poszczególnych pozycjach. Cieszę się, że z grona zawodników, którzy już z nami pracowali do pierwszej drużyny dołącza na stałe dwóch wychowanków. Mam nadzieję, że w przyszłości będą stanowili oni o sile Trefla – mówi trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

Zarówno Dawid, jak i Jordan debiut w PlusLidze mają już za sobą, ale dołączenie na stałe do pierwszego zespołu to bardzo ważny krok w ich siatkarskim rozwoju. – Bardzo się cieszę, że będę miał możliwość rozwijania się pod okiem trenera Winiarskiego. Przez całe życie reprezentowałem barwy Trefla i  swojego rodzinnego miasta – od minisiatkówki aż po PlusLigę. Czuję ogromną radość, że tak też będzie w przyszłym sezonie w najwyższej klasie rozgrywkowej – mówi Dawid Pruszkowski, który związał się z klubem trzyletnią umową.

Obaj gracze grali wcześniej także w II-ligowym Treflu Lębork, a środkowy Jordan Zaleszczyk w sezonie 2019/2020 reprezentował także barwy SMS-u PZPS Spała w TAURON 1. Lidze. Teraz chce wykorzystać szansę na jak najlepsze zaprezentowanie się w PlusLidze. – Zaczynając grę w siatkówkę nigdy nie sądziłem, że kiedyś będę mógł pomyśleć o możliwości pracy pod okiem trenera Michała Winiarskiego. Jest to dla mnie ogromna radość, że po tylu latach gry w drużynach młodzieżowych Trefla Gdańsk mogę się dalej rozwijać w tym klubie. Mam nadzieję, że swoją pracą, postawą na treningach oraz meczach będę mógł pokazać, że wybór, bym zasilił szeregi pierwszej drużyny, był trafny oraz będę mógł walczyć na równi ze starszymi i bardziej doświadczonymi kolegami – mówi 19-latek, który barw Trefla będzie bronił co najmniej do końca sezonu 2022/2023.

W sezonie 2021/2022 w pierwszej drużynie Trefla Gdańsk na stałe oglądać będziemy trzech wychowanków klubu – Jordana Zaleszczyka, Dawida Pruszkowskiego i Karola Urbanowicza, a kolejni gracze z pewnością będą dostawali szasnę trenowania z seniorskim zespołem. Warto zauważyć, że trener Trefla Michał Winiarski wraz z prezesem klubu Dariuszem Gadomskim jadą dziś do Warszawy obserwować zmagania juniorów, w ramach których młode „gdańskie lwy” zmierzą się z drużynami z Warszawy, Poznania oraz Tomaszowa Mazowieckiego.

Nabory do IV klasy o profilu siatkarskim

Zarówno Dawid, jak i Jordan są świetnym przykładem, jak można się rozwijać w strukturach Trefla Gdańsk. W czerwcu odbędą się nabory dla przyszłych czwartoklasistów do klasy siatkarskiej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 6 w Gdańsku (przy ul. Lawendowe Wzgórze 5). Klasa o profilu mistrzostwa sportowego piłki siatkowej charakteryzuje się równo rozłożonym naciskiem na rozwój sportowy i edukację szkolną, co daje możliwość zrównoważonego rozwoju każdego ucznia. Klasa jest koedukacyjna i liczy około 12 osób, a za rozwój młodych siatkarek i siatkarzy odpowiadają trenerzy młodzieżowi Trefla Gdańsk. Co istotne, do rozpoczęcia sportowej przygody nie są potrzebne żadne umiejętności siatkarskie, a tylko ogólna sprawność i chęć do uprawiania aktywności fizycznej. Edukacja połączona ze zwiększoną liczbą zajęć ruchowych, a także w późniejszym czasie nauką rywalizacji w zawodach, to świetny sposób na zdrowy rozwój dziecka. Testy sprawnościowe zostaną przeprowadzone w środę 9 czerwca o godzinie 17:00 oraz w sobotę 12 czerwca o 10:00 i należy na nie zabrać strój sportowy. Jedynym wymaganiem wobec kandydatów jest brak przeciwwskazań do uprawiania sportu. Wszelkich szczegółowych informacji udziela trener Paweł Deguć pod nr tel. 509 592 585.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni