Do meczu o 5. miejsce Trefl Gdańsk vs Bogdanka LUK Lublin
Kup bilet
11 mar

Wielkie emocje w ERGO ARENIE. PGE Skra wygrywa po tie-breaku

Od wielkich emocji zaczął się ten tydzień w ERGO ARENIE. Trefl Gdańsk, przegrywając dwa pierwsze sety na przewagi 25:27, doprowadził w starciu z mistrzem Polski do tie-breaka. Ostatecznie dwa punkty pojechały do Bełchatowa, a jeden został w Gdańsku. MVP spotkania został wybrany Mariusz Wlazły.

Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 2:3 (25:27, 25:27, 25:18, 25:22, 11:15)

Trefl Gdańsk: Nowakowski 4, Niemiec 9, Mijailović 14, Muzaj 30, Schott 15, Kozłowski 1, Olenderek (libero) oraz Janusz 1, Jakubiszak, Hebda

PGE Skra: Wlazły 20, Kłos 10, Katić 6, Ebadipour 16, Fiel Rodriguez 15, Łomacz 1, Piechocki (libero) oraz Droszyński, Czarnowski, Milczarek (libero), Szalpuk 9, Orczyk

Widzów: 3400

MVP: Mariusz Wlazły

Liczby meczu:

3 – dzisiejsze starcie było trzecim meczem między Treflem i PGE Skrą w tym sezonie w ERGO ARENIE. Po raz drugi mecz zakończył się po tie-breaku, w Lidze Mistrzów miesiąc temu piątego seta na swoją korzyść rozstrzygnęły „gdańskie lwy”. Dziś tie-break padł łupem gości.

14 – tyle punktowych bloków zanotowali w poniedziałkowym starciu gracze Trefla. Cztery należały do Patryka Niemca, trzy do Piotra Nowakowskiego, po dwa zdobyli Maciej Muzaj i Ruben Schott, a do tego po jednym dołożyli Marcin Janusz, Nikola Mijailović i Michał Kozłowski.

30 – tyle punktów zanotował w dzisiejszym meczu atakujący Maciej Muzaj. „Mazi” zanotował dziś 57% skuteczności w ataku, kończąc 26 z 46 piłek.

Już w najbliższą środę o godz. 18:00 Trefl Gdańsk podejmie w ramach ćwierćfinału Ligi Mistrzów wielki Zenit Kazań. Bilety na to starcie są dostępne od 15 do 40 zł na www.gdanskielwy.pl. Transmisja meczu w CANAL+ Sport.