MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Kup bilet
26 Lis

W środę w ERGO ARENIE z bydgoszczanami. Bartosz Filipiak: Wygrana w Lubinie dodała nam dużo energii

W środę 27 listopada o godz. 19:00 Trefl Gdańsk podejmie w ERGO ARENIE BKS Visłę Bydgoszcz. Gdańszczanie podchodzą do tego starcia po zwycięstwie bez straty seta w Lubinie, a mecz ten będzie wyjątkowy dla atakującego „gdańskich lwów” Bartosza Filipiaka. Po pierwsze w Bydgoszczy występował on od początku swojej kariery, a także jeśli wyjdzie jutro na parkiet, będzie to jego setny mecz w PlusLidze. – Dla mnie najważniejszy ranking to jednak ten, z którego wynika, że po sześciu meczach mamy cztery wygrane – mówi z uśmiechem atakujący. Środowy mecz nie będzie transmitowany w telewizji, a bilety w cenach od 10 do 30 zł są dostępne na www.gdanskielwy.pl.

Trefl Gdańsk do środowego starcia z bydgoszczanami przystępuje po wygranej 3:0 w Lubinie. Za „gdańskimi lwami” już w sumie sześć meczów, w których podopieczni trenera Winiarskiego zgromadzili 11 punktów. – Z Cuprum Lubin był to nasz drugi mecz na wyjeździe i zarazem drugi wygrany na terenie przeciwnika, co oczywiście dodaje nam dużo energii przed tymi najbliższymi starciami – zarówno domowymi, jak i na wyjeździe – i chęci do rywalizowania dalej – mówi atakujący gdańszczan, Bartosz Filipiak, który na swoim koncie ma już dwie statuetki MVP. Najbliższy mecz będzie dla niego szczególny, bowiem to w Bydgoszczy spędził całą swoją dotychczasową karierę. Atakujący pochodzi z Aleksandrowa Kujawskiego i najpierw występował w Bydgoszczy w Młodej Lidze, a następnie od sezonu 2013/2014 reprezentował barwy bydgoszczan w najwyższej klasie rozgrywkowej, aż do końca sezonu 2018/2019. – Spędziłem mnóstwo czasu w Bydgoszczy, mam dużo znajomych w tym mieście i na pewno ten mecz jest w jakiś sposób dla mnie wyjątkowy. Na boisku liczy się jednak tylko zwycięstwo – mówi Filipiak. Środowe starcie będzie szczególne dla atakującego z jeszcze jednego powodu – jeśli wyjdzie w nim na parkiet, będzie to jego setny występ w lidze. – Dla mnie najważniejszy ranking to ten, z którego wynika, że po sześciu meczach mamy cztery wygrane. To mnie najbardziej cieszy – mówi z uśmiechem Filipiak.

Najbliższy rywal gdańszczan ma za sobą już osiem starć, jednak żadnego z nich nie wygrał. Trzykrotnie punktował jednak po przegranych tie-breakach – z Jastrzębskim Węglem, Cerradem Enea Czarnymi Radom, a w ostatni weekend z GKS-em Katowice. Po meczu z bydgoszczanami gdańszczanie udają się z kolei do Będzina, czyli również drużyny, która nie zanotowała jeszcze ani jednej wygranej. W podejściu podopiecznych trenera Winiarskiego do tych meczów to jednak nic nie zmienia i przygotowują się do spotkań tak samo, jak do pojedynków z przeciwnikami z czuba tabeli. – My do każdego meczu musimy podchodzić tak, jakby był najważniejszy w sezonie i dokładnie z takim nastawieniem wychodzimy jutro na parkiet ERGO ARENY, a także w następnych starciach wyjazdowych. Mamy nadzieję, że efektem naszej walki będą pozytywne rezultaty – mówi Filipiak.

Pierwszy gwizdek środowego meczu o godz. 19:00 w ERGO ARENIE. Bilety można kupować za pośrednictwem strony www.gdanskielwy.pl, a także w kasach w ERGO ARENIE (klubowa kasa nr 4 otwarta we wtorek od godz. 16:00 do 19:00 oraz w środę – w dniu meczu – od godz. 15:00 do 19:00) oraz punktach partnerskich – Hotelu Haffner, siedzibie Stowarzyszenia Turystycznego Sopot oraz Bałtyckiej Agencji Artystycznej BART. Ceny zaczynają się już od 10 zł w przypadku wejściówek ulgowych oraz 15 zł za bilet normalne w strefie zielonej, kończąc na odpowiednio 20 i 30 zł w gwarantującej najlepszy widok na boisko strefie czerwonej.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni