NAJBLIŻSZY MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Aluron Virtu CMC Zawiercie
Kup bilet
18 Sty

W niedzielę w Radomiu – rusza runda rewanżowa

W niedzielę o godz. 14:45 Trefl Gdańsk rozegra w Radomiu pierwsze spotkanie rundy rewanżowej PlusLigi. Gdańszczanie – cztery dni po awansie do półfinału Pucharu Polski – zmierzą się z Cerradem Eneą Czarnymi, czyli obecnie 10-tą drużyną tabeli. Transmisja meczu w Polsacie Sport.

„Gdańskie lwy” ostatni ligowy mecz rozegrały 22 grudnia w ERGO ARENIE. Podopieczni trenera Winiarskiego ulegli wówczas 1:3 Jastrzębskiemu Węglowi, ale mimo wszystko pierwszą rundę rozgrywek zakończyli na piątym miejscu ligowej stawki. Jako piąta drużyna gdańszczanie awansowali więc do ćwierćfinału Pucharu Polski, który rozgrywany był w minioną środę. – Mecz ten traktujemy jako nagrodę, a także dobre przetarcie przed drugą rundą rozgrywek – mówił jeszcze przed spotkaniem trener Michał Winiarski. Gdańszczanie w Jastrzębiu osiągnęli świetny wynik – choć przegrywali 0:2, ostatecznie zwyciężyli po tie-breaku i awansowali do półfinału zmagań. Teraz czas na pierwsze ligowe starcie po świątecznej przerwie. – Druga runda rozgrywek będzie dla nas zdecydowanie trudniejsza. Spodziewam się, że tak samo jak my będziemy chcieli udowodnić, że gramy dobrze, tak samo mocno nasi przeciwnicy będą chcieli nas pokonać. Z pewnością czeka nas ciekawy czas – mówi trener Winiarski.

Niedzielny rywal Trefla – Cerrad Enea Czarni Radom – to obecnie dziesiąta drużyna ligowej stawki. W pierwszym spotkaniu zespołów w tym sezonie – w październiku w ERGO ARENIE – gdańszczanie wygrali 3:1, ale z pewnością radomianie w niedzielę postawią trudne warunki. Tym bardziej, że w tym sezonie wygrywali już m.in. z Aluronem CMC Virtu Zawiercie, czy GKS-em Katowice. Barw drużyny prowadzonej przez trenera Roberta Prygla broni m.in. dwóch słoweńskich wicemistrzów Europy – Alen Pajenk oraz Dejan Vinćić – a także reprezentanci kadry Akademickiej – Michał Kędzierski oraz Mateusz Masłowski, którzy w lipcu ubiegłego roku, razem z Pawłem Halabą, Łukaszem Kozubem oraz Bartoszem Filipiakiem, sięgnęli po srebro XXX. Letniej Uniwersjady.

Pierwszy gwizdek meczu w niedzielę o godz. 14:45, transmisja w Polsacie Sport.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni