Do meczu o 5. miejsce Trefl Gdańsk vs Bogdanka LUK Lublin
09 lut

W niedzielę w Olsztynie

W niedzielne popołudnie – o godz. 17:30 – w olsztyńskiej Hali Urania rozbrzmi pierwszy gwizdek starcia Indykpolu AZS z Treflem Gdańsk. Transmisja w Polsacie Sport.

Trefl Gdańsk do Olsztyna udaje się po serii trzech zwycięstw z rzędu – dwóch w Lidze Mistrzów i jednego w PlusLidze. 16 stycznia gdańszczanie pokonali 3:1 Greenyard Maaseik, dwa tygodnie później zwyciężyli bez straty seta w Berlinie z Recycling Volleys, a tydzień temu – również 3:0 – wygrali z Chemikiem Bydgoszcz. Olsztynianie w ostatniej ligowej kolejce musieli uznać wyższość ZAKSY Kędzierzyn-Koźle (1:3), ale chwilę wcześniej za pełną pulę zwyciężyli z mistrzem Polski PGE Skrą Bełchatów. Zespoły sąsiadują obecnie w ligowej tabeli (8 i 9 miejsce), jednak Trefl ma rozegrane trzy mecze mniej niż Indykpol AZS (wynika to z przełożenia meczów z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, który pierwotnie miał zostać rozegrany 2 lutego, a odbywa się 5 marca oraz PGE Skrą, z którą Trefl zmierzy się 11 marca zamiast 20 stycznia).

W pierwszym meczu gdańszczan z olsztynianami w tym sezonie PlusLigi – pod koniec października w Elblągu – górą byli podopieczni trenera Anastasiego, ale by pokonać drużynę wówczas szkoleniowca Santiliego (od połowy grudnia Indykpol AZS prowadzi Michał Gogol) potrzebowali aż pięciu setów. Również w poprzednim sezonie trzy z czterech starć Trefla z Indykpolem kończyły się po tie-breakach, za każdym razem zakończonych na korzyść gdańszczan. W niedzielę można więc spodziewać się bardzo zaciętego i wyrównanego meczu. Pierwszy gwizdek o godz. 17:30, transmisja w Polsacie Sport.