Do ostatniego meczu rundy zasadniczej Trefl Gdańsk vs Exact Systems Hemarpol Częstochowa zostało
20 lis

W niedzielę o 14:45 w Warszawie

W niedzielę 21 listopada o godz. 14:45 Trefl Gdańsk zmierzy się na Torwarze z Projektem Warszawa. Drużyna gospodarzy to obecnie piąta ekipa ligowej stawki, która na swoim koncie ma m.in. wygraną po tie-breaku z mistrzem Polski Jastrzębskim Węglem. Dla Trefla będzie to z kolei trzecie z rzędu spotkanie z rywalem z czołówki tabeli i z pewnością drużyna trenera Winiarskiego będzie chciała się pokazać z jak najlepszej strony. Zapowiadają się spore emocje! Transmisja meczu w Polsacie Sport.

Projekt Warszawa w sezonie 2021/2022 rozegrał już osiem meczów, w których odniósł pięć zwycięstw i trzy porażki. Stołeczny zespół musiał uznać wyższość PGE Skry, Asseco Resovii i Grupy Azoty ZAKSY, a wygrał z Jastrzębskim Węglem, Cerradem Eneą Czarnymi, Cuprum Lubin, LUK Lublin i Stalą Nysa. To ostatnie spotkanie było rozgrywane awansem ze świąteczno-noworocznej kolejki PlusLigi. Gdyby nie ten mecz, warszawianie do starcia z Treflem przystępowaliby po dwóch porażkach z rzędu – z PGE Skrą i Asseco Resovią. Po właśnie dwóch przegranych do niedzielnego meczu przystąpią gdańszczanie. Trefl w ostatnich dwóch kolejkach przegrał bez straty seta z mistrzami Polski i zwycięzcą siatkarskiej Ligi Mistrzów, ale w każdym z tych spotkań w przynajmniej dwóch setach toczył walkę punkt za punkt. Trefl znajduje się obecnie na dziewiątym miejscu w ligowej tabeli i z pewnością będzie chciał się w niedzielę postawić wyżej notowanemu przeciwnikowi. W najbliższych tygodniach gdańszczan czekają jeszcze dwa mecze z rywalami z czołówki – w niedzielę 28 listopada o 14:45 Trefl podejmie w ERGO ARENIE PGE Skrę Bełchatów, a następnie 5 grudnia uda się do Rzeszowa. Wśród graczy Trefla zdecydowanie jest głód, by zapunktować w tych arcytrudnych spotkaniach.

Pierwszy gwizdek meczu w Warszawie w niedzielę o godz. 14:45, transmisja w Polsacie Sport.