Do meczu o 5. miejsce Trefl Gdańsk vs Bogdanka LUK Lublin
08 lut

Tym razem z wygranej cieszą się Jastrzębianie

Trzy i pół tygodnia po wywalczeniu w Jastrzębiu-Zdroju awansu do Final Four Pucharu Polski gdańszczanie wrócili na Śląsk, by zmierzyć się z Jastrzębskim Węglem w ramach PlusLigi. Choć żółto-czarni wygrali inauguracyjną partię spotkania, ostatecznie 3 punkty zostały u gospodarzy, którzy zwyciężyli 3:1 i umocnili swoją pozycję w topowej czwórce ligowej tabeli.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:1 (21:25, 25:19, 25:21, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Konarski 19, Lyneel 5, Vigrass 12, Kampa, Gladyr 15, Fornal 19, Popiwczak (libero) oraz Fromm 1, Bucki

Trefl Gdańsk: Filipiak 17, Janusz 1, Schott 11, Halaba 8, Crer 14, Grzyb 4, Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak 2, Janikowski 4, Mordyl 1

MVP: Lukas Kampa

Liczby meczu:

5 – pięć punktowych bloków zapisał na swoim koncie w sobotnim meczu środkowy Trefla Gdańsk Pablo Crer, najwięcej spośród wszystkich graczy. Zanotował on także wysoką, 80-cio procentową skuteczność w ataku, w sumie zdobywając 14 punktów. Skuteczny blok przyczynił się także do zwycięstwa Trefla w pierwszym secie – dzięki dobrej grze na zagrywce, a do tego skutecznym blokom „gdańskie lwy” w inauguracyjnej partii zbudowały czteropunktową przewagę (19:15), której już nie oddały do końca partii.

8 – osiem punktów po zagrywce oddali w pierwszym secie jastrzębianie. Od drugiego seta gospodarze poprawili ten element, a także uruchomili atak ze środka, budując już na początkach setów kilkupunktowe przewagi (odpowiednio 10:6 w drugim i trzecim secie, czy 10:5 w czwartej partii). Pomimo, że gdańszczanie w drugim i trzecim secie niwelowali przewagę gospodarzy (17:17 w trzeciej partii) Jastrzębski Węgiel rozstrzygał końcówki na swoją korzyść, wygrywając ostatecznie za trzy punkty.

3 – starcie z Jastrzębskim Węglem zakończyło serię trzech meczów wyjazdowych Trefla. Tydzień temu w piątek „gdańskie lwy” wygrały bez straty seta w Olsztynie, a na trudnych terenach w Bełchatowie i Jastrzębiu-Zdrój gospodarze potwierdzili swoją świetną formę i czołowe miejsca w tabeli PlusLigi. Teraz po ponad trzytygodniowej przerwie gdańszczanie wracają do ERGO ARENY. W piątek 14 lutego o godz. 17:30 w hali na granicy Gdańska i Sopotu podejmą Cuprum Lubin, a spotkanie to będzie „Meczem Kaszubskim” – z trybun hali zespołom kibicować będzie około 7 tys. dzieci uczących się na co dzień języka kaszubskiego. Serdecznie zapraszamy do uczestniczenia w tym wyjątkowym, sportowym święcie regionu.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie naszego patrona medialnego trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/Jastrzebski-Wegiel-TREFL-Gdansk-3-1-n141939.html.