NAJBLIŻSZY MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Ślepsk Malow Suwałki
Kup bilet
12 Paź

Turniej w Solcu Kujawskim zakończony zwycięstwem z bydgoszczanami

Zwycięstwem 3:0 z BKS-em Visłą Bydgoszcz „gdańskie lwy” zakończyły Ogólnopolski Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Burmistrza Solca Kujawskiego. W pierwszym, piątkowym meczu zmagań gdańszczanie rozegrali z kolei tie-break i choć zanotowali więcej małych punktów od rywali, to ostatecznie Cuprum Lubin awansował do finału rozgrywek. Najbliższe mecze kontrolne – i jednocześnie ostatnie przed startem sezonu PlusLigi – gdańska drużyna rozegra jako gospodarz w Cedrach Wielkich z Indykpolem AZS-em Olsztyn 17 oraz 18 października.

Pierwszego dnia turnieju w Solcu Kujawskim Trefl Gdańsk zmierzył się z Cuprum Lubin. W pierwszym secie wyraźnie kontrolę nad spotkaniem przejęły „gdańskie lwy”, zaczynając prowadzenie od przewagi 8:1 i kończąc seta z wynikiem 25:17. W drugiej oraz trzeciej odsłonie meczu walka była bardzo wyrównana i w obydwóch przypadkach zakończyła się wynikiem 25:23 dla Cuprum Lubin. Czwarty set wygrał gdański Trefl, co doprowadziło do remisu 2:2. Tie-break rozstrzygnął spotkanie na korzyść ekipy z Lubina, jednak w małych punktach to gdańszczanie uzbierali więcej oczek – 109 do 101. Najlepiej punktującym zawodnikiem gdańskiej drużyny był Bartosz Filipiak, który zdobył 23 punkty. Za nim uplasowali się Szymon Jakubiszak z 19 „oczkami” oraz Ruben Schott z 12 zdobytymi punktami, przy których zanotował 72% skuteczności.

Trefl Gdańsk – Cuprum Lubin 2:3 (25:17, 23:25, 23:25, 25:19, 13:15)

Trefl: Filipiak 23, Jakubiszak 19, Schott 12, Crer 8, Grzyb 8, Janusz 3, Olenderek (libero) oraz Kozub 1, Sasak, Janikowski, Majcherski (libero)

Cuprum: Ziobrowski 22, Lipiński 20, Zawalski 8, Smoliński 7, Biegun 5, Gorzkiewicz 3, Makoś (libero) oraz Maruszczyk, Gruszczyński (libero), Travers, Domagała

Wynik piątkowego meczu zadecydował, że w sobotę „gdańskie lwy” mierzyły się z BKS-em Visłą Bydgoszcz. Bydgoszczanie w piątek ulegli bowiem drużynie z Warszawy. Na początku pierwszego seta sobotniego spotkania rywalizacja była wyrównana, lecz gdański Trefl od stanu 8:7 doprowadził do wyniku 25:17, nie pozwalając przeciwnikom zmniejszyć uzyskanej przewagi. Druga odsłona przebiegła w bardzo podobnym rytmie – po osiągniętej kilku punktowej przewadze „gdańskie lwy” prowadziły cały set. W końcówce trzeciej części meczu sparingowego drużyna z Bydgoszczy dogoniła Trefla, jednak gdańszczanie zachowali zimną krew i wygrali set 26:24, a cały mecz 3:0. Po raz kolejny najlepiej punktował Bartosz Filipiak, zdobywając 13 punktów z 79-cio procentową skutecznością w ataku. 10 „oczek” zdobył Paweł Halaba, a Ruben Schott ugrał ich 7.

Trefl Gdańsk – BKS Visła Bydgoszcz 3:0 (25:17, 25:16, 26:24)

Trefl: Filipiak 13, Halaba 10, Schott 7, Janusz 3, Crer 3, Grzyb 3, Olenderek (libero) oraz Janikowski 4, Mordyl 4, Urbanowicz 2, Sasak 1, Kozub, Majcherski (libero).

BKS Visła Bydgoszcz: Gałązka 5, Kalembka 5, Cieślik 5, Lipiński 4, Quiroga 2, Gryc 1, Szymura (libero) oraz Urbanowicz 7, Woch 2, Peszko 6, Gil 1, Bonisławski (libero).

Najbliższe mecze sparingowe „gdańskie lwy” rozegrają w czwartek i piątek (17 i 18 października) w Cedrach Wielkich z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Mecze będą otwarte dla publiczności, a bilety na nie są dostępne w Żuławskim Ośrodku Kultury i Sportu w Cedrach Wielkich oraz w Hali Sportowej w Cedrach Wielkich u kierownika obiektu.

Z kolei już w niedzielę 27 października o godz. 17:30 gdańszczanie zainaugurują sezon 2019/2020 PlusLigi. Drużyna trenera Michała Winiarskiego podejmie w ERGO ARENIE PGE Skrę Bełchatów. Bilety na to starcie są dostępne na www.gdanskielwy.pl.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni