Do meczu o 5. miejsce Trefl Gdańsk vs Bogdanka LUK Lublin
23 sty

Trefl wygrywa 3:0 ze Stalą Nysa

Dziewięciodniowy wyjazd Trefla Gdańsk na maraton meczowy na południu Polski zakończył się wygraną gdańszczan 3:0 ze Stalą Nysa. MVP spotkania wybrany został Moritz Reichert. W trzecim secie niefortunnie upadł Mariusz Wlazły, jednak wszystko wskazuje na to, że kontuzja kostki tylko groźnie wyglądała. Po chwili działań klubowego fizjoterapeuty Piotra Ślugajskiego kapitan Trefla dołączył do kolegów stojących w kwadracie dla rezerwowych.

Stal Nysa – Trefl Gdańsk 0:3 (18:25, 19:25, 23:25)

Stal Nysa: Komenda 2, Bućko 8, Ben Tara 15, M’Baye 3, Lemański 4, Łapszyński 8, Ruciak (libero) oraz Długosz 2, Szczurek, Filip, Dembiec (libero)

Trefl Gdańsk: Lipiński 7, Wlazły 10, Janusz 1, Reichert 10, Mordyl 7, Crer 10, Olenderek (libero) oraz Kozub, Pietruczuk 2, Sasak 6

MVP: Moritz Reichert

Liczby meczu:

5 – przy stanie 4:3 dla Trefla w trzecim secie kontuzji doznał Mariusz Wlazły. Niefortunny upadek na kostkę wyeliminował kapitana Trefla z dalszej gry, ale po chwili działań fizjoterapeuty „gdańskich lwów” Piotra Ślugajskiego atakujący stał już z uśmiechem na twarzy z resztą zawodników w kwadracie dla rezerwowych. Co najważniejsze, choć po zejściu Mariusza z boiska gospodarze zbudowali pięciopunktową przewagę (12:7 i 13:8), Trefl nie tylko dogonił Stal (18:18), ale też rozstrzygnął końcówkę na swoją korzyść, zamykając cały mecz w trzech setach.

10 – trzech graczy Trefla zdobyło w sobotnim meczu po 10 punktów – Mariusz Wlazły, Moritz Reichert i Pablo Crer. Statuetka MVP powędrowała w ręce niemieckiego przyjmującego. Moritz w meczu w Nysie zanotował 54% skuteczności w przyjęciu oraz 57% w ataku. Do ośmiu punktów zdobytych atakiem dołożył dwa asy serwisowe.

14 – aż czternaście punktowych bloków zaliczyli w sobotnim meczu gdańszczanie, z czego aż osiem w drugim secie. Po cztery razy rywali blokiem zatrzymywali Pablo Crer i Bartłomiej Mordyl, trzykrotnie Kewin Sasak i po jednym razie Bartłomiej Lipiński, Mariusz Wlazły i Marcin Janusz.

Gdańszczanie po wygranej w Nysie wracają do Gdańska po dziewięciodniowej podróży, którą rozpoczęli w ubiegły piątek, jadąc w pierwszej kolejności na mecz do Rzeszowa. Teraz zespół trenera Winiarskiego czeka tydzień przygotowań do wyjazdowego meczu w Olsztynie. Z Indykpolem AZS-em „gdańskie lwy” zmierzą się w niedzielę 31 stycznia o godz. 17:30.