NAJBLIŻSZY MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Aluron Virtu CMC Zawiercie
Kup bilet
19 Paź

Trefl Gdańsk zaprezentował się kibicom

Tydzień przed startem PlusLigi, w sobotnie popołudnie, „gdańskie lwy” zaprezentowały się kibicom w Forum Gdańsk. – Już tutaj dostarczacie mi wielkich emocji, cieszę się, że spotykamy się tak licznie, ale myślę, że jeszcze goręcej będzie w przyszłą niedzielę w ERGO ARENIE. Potrzebujemy Waszego wsparcia w walce z PGE Skrą Bełchatów, więc mam nadzieję, że wszyscy widzimy się w hali – mówił do licznie zgromadzonych kibiców trener Michał Winiarski.

Trefl Gdańsk już drugi raz z rzędu prezentację drużyny zorganizował w Forum Gdańsk, w centralnym punkcie „na mostku”. Podobnie jak przed rokiem kibice gromadzili się zarówno tuż przy drużynie, jak i na wyższych piętrach Forum. Spotkanie z fanami rozpoczęło się od oficjalnych powitań. – Pamiętam, jak pięć lat temu spotkaliśmy się na podobnej prezentacji w Europejskim Centrum Solidarności. Wtedy patrzyliśmy z nadziejami na drużynę, a przez te lata zapisała ona złotymi zgłoskami historię naszego klubu. Myślę, że dzisiaj znajdujemy się w podobnym momencie, mamy nowego, bardzo ambitnego i zdeterminowanego trenera, wielu wspaniałych chłopaków, którzy albo już grali w reprezentacji albo do niej aspirują, a pod okiem tak wspaniałego trenera jestem przekonany, że rozwiną skrzydła i będą radować nasze serca – powiedział Wiceprezydent Miasta Gdańska Piotr Borawski.  – W tym sezonie postawiliśmy na młodość, zmieniliśmy trochę koncepcję budowy drużyny, a także mamy trenera, w którego bardzo mocno wierzę. Jestem przekonany, że Michał Winiarski to szkoleniowiec, który zadziwi jeszcze niejedną osobę w tym kraju – mówił prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski, ubrany w okolicznościową koszulkę z hasłem „Wiara w Winiara”. – Na koszulkach meczowych zawodników na nadchodzący sezon na kołnierzykach znajdują się słowa „nec temere, nec timide”, czyli odważnie, ale z rozwagą. Chcemy, żeby taką drużynę Państwo oglądali w tym sezonie. Drużynę młodą, ale waleczną, czującą szacunek  do przeciwnika i dającą przy tym dużo radości kibicom. Porażki oczywiście są wkalkulowane w sport, ale chciałbym, żeby Państwo wychodzili z hali z uśmiechem, z przekonaniem, że drużyna dała z siebie wszystko, by osiągnąć jak najlepszy rezultat – dodał prezes Gadomski.

Po oficjalnym otwarciu spotkania nadszedł czas na prezentację zawodników. Najpierw na scenie pojawił się kapitan Wojciech Grzyb, dla którego ten najbliższy sezon będzie 20-stym w PlusLidze. Następnie każdy z zawodników odpowiadał na pytania zadawane przez prowadzącą wydarzenie Gosię Piontke. Po poznaniu całego składu zespołu nadszedł czas na sztab szkoleniowy. Z kibicami jako pierwszy przywitał się Michał Winiarski. – Cieszę się, że podczas okresu przygotowawczego nie dopadły nas żadne kontuzje, a dużym optymizmem przed startem PlusLigi napawa mnie także fakt, że ostatni mecz sparingowy zakończyliśmy zwycięstwem. Przed debiutem w roli pierwszego szkoleniowca czuję się świetnie, a do niedzielnego starcia przygotowujemy się dokładnie tak samo jak do każdego innego spotkania – chcę, żeby zespół miał jak najwięcej informacji potrzebnych do tego, by jak najlepiej zagrać – mówił Michał Winiarski zapytany o inaugurację sezonu. – Już tutaj dostarczacie mi wielkich emocji, cieszę się, że spotykamy się tak licznie, ale myślę, że jeszcze goręcej będzie w przyszłą niedzielę w ERGO ARENIE. Potrzebujemy Waszego wsparcia w walce z PGE Skrą Bełchatów, więc mam nadzieję, że wszyscy widzimy się w hali – zwrócił się na koniec do kibiców szkoleniowiec.

Po przedstawieniu już pełnego składu „gdańskich lwów” łącznie ze sztabem szkoleniowym, zaprezentowane zostały koszulki meczowe gdańszczan. – Stroje nawiązują do początków istnienia klubu, ponieważ nadchodzące rozgrywki będą dla nas jubileuszowe, 15-ste, a w pierwszym sezonie barwy klubu były nie żółto-czarne, a złoto-czarne. Oczywiście na koszulkach pozostał lew, ale tym razem jest bardziej elegancki, złoty. Nowością jest natomiast na dole koszulek linia miasta znad Motławy – wielokrotnie w naszych działaniach podkreślamy gdańskie pochodzenie, ponieważ jesteśmy dumni z tego, że mamy tak wspaniałe Miasto-Gospodarza. Teraz te piękne, gdańskie widoki będzie można też dostrzec na parkietach PlusLigi – mówiła Justyna Gdowska, kierownik marketingu i komunikacji Trefla Gdańsk. Nowe koszulki będą dostępne dla kibiców już podczas inauguracyjnego starcia z PGE Skrą Bełchatów w ERGO ARENIE.

Zanim rozpoczęły się wspólne zdjęcia i autografy Bartosz Filipiak, Łukasz Kozub, Maciej Olenderek, Paweł Halaba i Fabian Majcherski zagrali z piątką kibiców w popularną grę marki Trefl „5 Sekund”. Można się było dowiedzieć między innymi, jakie sposoby na utrzymanie nienagannej fryzury podczas meczów ma Fabian lub jakie są ulubione sposoby Łukasza na spędzanie czasu wolnego. Na koniec był czas na rozmowy, wspólne zdjęcia i podpisy na pamiątkowych pocztówkach.

Bardzo dziękujemy wszystkim za przybycie! A już w niedzielę 27 października o godz. 17:30 Trefl podejmie w ERGO ARENIE PGE Skrę Bełchatów. Bilety na ten mecz czekają na www.gdanskielwy.pl.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni