Ostatni mecz rundy zasadniczej! Trefl Gdańsk vs Projekt Warszawa
Kup bilet
29 wrz

Trefl Gdańsk wygrał ostatni sparing, czas na inaugurację sezonu!

Trefl Gdańsk w środowy wieczór zakończył cykl meczów sparingowych. „Gdańskie lwy” wygrały w Toruniu z CUK Aniołami Toruń 4:1 i teraz już w pełni przygotowują się do niedzielnej inauguracji sezonu z Barkomem Każany Lwów. Pierwszy gwizdek meczu rozbrzmi w ERGO ARENIE o 17:30.

Trefl Gdańsk ma za sobą udany okres przygotowawczy do nowego sezonu PlusLigi. Gdańszczanie wygrali sześć meczów, w jednym nietypowo jak na siatkówkę zremisowali, a w jednym tie-break na swoją korzyść rozstrzygnął Projekt Warszawa. Ostatni sparing Trefl rozgrywał w środowy wieczór w Toruniu. Trener Juricić skorzystał ze wszystkich zawodników, którzy pojechali na Kujawy i mimo zmian w składzie po dwóch wygranych setach, gdańszczanie byli górą także w kolejnych dwóch partiach (szkoleniowcy postanowili nie zakończyć meczu po wygranej Trefla 3:0). – Ten okres przygotowawczy był naprawdę intensywny jeśli chodzi o treningi, oczywiście udało nam się także rozegrać mecze sparingowe oraz turniej, m.in. wygraliśmy turniej w Suwałkach, co oczywiście jest dla nas cenne, chociaż w meczach sparingowych i turniejach wynik jest sprawą drugorzędną. Bardziej chodzi nam o zgrywanie zespołu, o to, żeby każdy zawodnik zagrał obok siebie, żeby też przećwiczyć różne schematy. Z tygodnia na tydzień te elementy funkcjonują coraz lepiej, także mam nadzieję, że w inauguracyjnym meczu z Barkomem Każany Lwów zaprezentujemy się bardzo dobrze – mówi asystent Trefla w Treflu Gdańsk Karol Rędzioch.

W pierwszym meczu nowego sezonu Trefl podejmie wyjątkowego rywala, ukraiński zespół Barkom Każany Lwów. Co wiemy o tym przeciwniku, na kogo w jego szeregach należy zwracać szczególną uwagę i na co uważać na boisku? – Dopiero około tygodnia temu do Barkomu dojechał rozgrywający z Turcji Murat Yenipazar, który zresztą bardzo ciekawie zaprezentował się podczas Memoriału Arkadiusza Gołasia. Jest to drużyna o tyle nietypowa, że każdy skrzydłowy, czyli dwóch przyjmujących i atakujący jest leworęczny, więc też musimy dobrze dostosować nasz blok pod ten atak zawodników leworęcznych. Mają naprawdę ciekawego atakującego, pierwszego atakującego reprezentacji Ukrainy, Vasyla Tupchilego. Tak jak wspominałem wcześniej o leworęcznych zawodnikach, to tutaj nie sposób nie wspomnieć o dwóch przyjmujących Jonasie Kvalenie z Norwegii oraz Juliusie Firkalu ze Słowacji. Jest to także drużyna, która posiada dość mocno zbudowanych wysokich środkowych, także musimy też uważać, żeby niezbyt często atakować przez ich strefę bloku – analizuje Karol Rędzioch.

W Toruniu w szeregach Trefla Gdańsk zabrakło Mariusza Wlazłego, który zmagał się z lekkim przeziębieniem. Z kolei wcześniej w sobotę podczas prezentacji drużyny online z kibicami łączyli się Lukas Kampa, Piotr Orczyk i Mikołaj Sawicki. Wszyscy są już jednak zdrowi i w czwartek w ERGO ARENIE trenował kompletny skład „gdańskich lwów”. – Lukasa, Piotra i Mikołaja nie było w weekend na prezentacji drużyny, ale od wtorku rana, czyli pierwszego treningu w tym tygodniu trenowali już z drużyną, w środę grali w Toruniu, także wszystko jest w porządku z ich zdrowiem, są gotowi do gry. Mariusz z ostrożności w środę został w Gdańsku, ale w czwartek już trenował z drużyną – dodaje Rędzioch.

Niedzielny mecz Trefla Gdańsk w ERGO ARENIE odbędzie się zaledwie dzień po zakończeniu w gdańsko-sopockiej hali fazy grupowej mistrzostw świata kobiet. Choć emocje reprezentacyjne przeniosą się do Łodzi, w ERGO ARENIE trwać będzie siatkarskie święto. Jak podkreśla czołowy atakujący poprzedniego sezonu PlusLigi, Bartłomiej Bołądź, nie bez znaczenia jest fakt, że gdańszczanie sezon zaczynają w roli gospodarza. – Wiemy o tym, że każdy kibic na trybunach będzie nam dawał dodatkową energię, więc bardzo się cieszymy, że sezon zaczynamy w ERGO ARENIE – mówi Bartłomiej Bołądź. – Myślę, że sparingi w naszym wykonaniu wyglądały bardzo dobrze, już od pierwszych meczów graliśmy fajną siatkówkę, a wygląda to coraz lepiej. Miejmy nadzieję, że przełożymy to na ligę i będzie to też tak dobrze wyglądało – dodaje atakujący.

Niedzielna inauguracja sezonu w ERGO ARENIE oznacza oczywiście także fantastyczną atmosferę na trybunach i atrakcje dla młodszych i starszych kibiców. Obok boiska będzie czekał kącik zabaw Trefla, po trybunach grasować będą Treflik i Airnest Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy, partner medyczny klubu Markus zaprosi do wnętrz swojej karetki, która będzie przy boisku, konkurs na najaktywniejszego kibica zorganizuje Klub Kibica Trefla Gdańsk, a młodsi kibice będą mogli także spróbować swoich sił w baskecie, na ustawionym obok parkietu mini boisku do koszykówki.

Wejściówki na inaugurację sezonu czekają w cenach od 10 (ulgowe w strefie zielonej) do 39 zł (normalne w gwarantującej najlepszy widok na boisko strefie czerwonej), a zniżki przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia oraz seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia. Tak jak w poprzednich latach, tak i w sezonie 2022/2023 została przygotowana także specjalna strefa dla rodzin – kibicując w sektorze nr 117, zlokalizowanym blisko kącika zabaw Trefla, za bilet dla dziecka do 13. roku życia zapłacimy jedynie 2 zł. Z takiej samej stawki – 2 zł za bilet – mogą korzystać grupy szkolne (zgłoszenia grup szkolnych przyjmuje Wiktor Jaroni – w.jaroni@sport.trefl.com. 1 opiekun na 14 uczniów ma wstęp darmowy).

Z kolei w sektorach 106 i 122 przygotowane jest 200 miejsc dla posiadaczy Gdańskiej Karty Mieszkańca. Bilety czekają na stronie www.gdanskielwy.pl, a klubowa kasa nr 4 w ERGO ARENIE otwarta będzie w dniu meczu od godz. 15:30.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni