Sobota z siatkarskimi emocjami w ERGO ARENIE! Trefl Gdańsk vs Stal Nysa
Kup bilet
02 październik

Trefl Gdańsk rozpoczyna sezon 2021/2022. Bilety na domową inaugurację w sprzedaży

W niedzielę 3 października o godz. 17:30 Trefl Gdańsk rozegra pierwsze starcie sezonu 2021/2022. Gdańszczanie na inaugurację rozgrywek udają się do Katowic, a przed własną publicznością premierowo zaprezentują się tydzień później – 10 października o 14:45 w ERGO ARENIE. Oba mecze transmitowane będą w Polsacie Sport, ale w drugim starciu „gdańskie lwy” liczą na ogromne wsparcie z trybun gdańsko-sopockiej hali. Bilety czekają w cenach od 10 do 35 zł na www.gdanskielwy.pl.

Po dziewięciu tygodniach okresu przygotowawczego Trefl Gdańsk przystępuje do sezonu 2021/2022. W pierwszym meczu drużyna trenera Michała Winiarskiego zmierzy się z GKS-em Katowice, czyli ekipą, której szeregi przed nowymi rozgrywkami zasilili m.in. przyjmujący Tomas Rousseaux, czy Piotr Hain. W barwach Trefla Gdańsk w tym starciu zadebiutować mogą aktualny mistrz Polski Lukas Kampa, a także Patryk Łaba, dla którego rozpoczynające się właśnie rozgrywki będą pierwszymi w PlusLidze. Zarówno rozgrywającego, jak i przyjmującego mogliśmy już oglądać w przedsezonowych sparingach. Łącznie Trefl rozegrał 13 meczów kontrolnych, z czego dziewięć zakończyło się wygranymi, trzy przegranymi, a jeden nietypowym jak na siatkówkę remisem. W pierwszy weekend października rozpoczyna się natomiast to granie, na które siatkarscy kibice czekali od kilku miesięcy, czyli PlusLiga. A jak podkreśla trener Winiarski poziom rozgrywek może być jeszcze wyższy niż wcześniej, a każdy mecz bardzo wyrównany. – Uważam, że wszystkie mecze, niezależnie od rywala, będą bardzo trudne. Można powiedzieć, że ironicznie mówimy, że liga z roku na rok staje się silniejsza, ale tak jest naprawdę. W mojej opinii tak mocnych zespołów i tych, które mierzą w walkę o play-offy i medale, jeszcze w naszych rozgrywkach nie było. Doszło parę drużyn wzmocnionych jakościowymi zawodnikami. Od pierwszej kolejki każda drużyna musi walczyć o zwycięstwo w dosłownie każdym spotkaniu, niezależenie, czy zagra się z zespołem teoretycznie wyżej czy niżej notowanym. Nigdy nie będzie się stało ani na wygranej ani na straconej pozycji. Uważam, że od kilku lat mamy cztery-pięć zespołów wysokobudżetowych, które dysponują zawodnikami posiadającymi doświadczenie z gry na najwyższym poziomie. W lidze rywalizują natomiast także zespoły, które grając dobrze mogą dużo namieszać. W tym gronie jest bardzo dużo drużyn. Myślę, że my też tam się znajdujemy – mówi trener Michał Winiarski.

Po wyjazdowych emocjach w Katowicach nadejdzie ten moment, na który pomorska siatkówka czeka od ponad roku. Trefl Gdańsk rozegra starcie przed własną publicznością, a trybuny, po pandemicznej ponad rocznej przerwie, będą mogły zapełnić się najlepszymi kibicami! Gorąca atmosfera, a także ogromne emocje gwarantowane. Tym bardziej, że rywalem „gdańskich lwów” będzie Aluron CMC Warta Zawiercie, w szeregach którego w nadchodzącym sezonie występować będą m.in. brązowy medalista igrzysk olimpijskich Facundo Conte, serbski przyjmujący Uros Kovacevic, a także dwukrotny mistrz świata Dawid Konarski. Pierwszy gwizdek meczu z zawiercianami rozbrzmi w ERGO ARENIE w niedzielę 10 października o godz. 14:45, a już teraz kibice mogą kupować bilety na to wydarzenie.

Bilety

Zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami Rady Ministrów w ERGO ARENIE udostępnione będzie 75% miejsc na trybunach, a do limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. By wejść do hali nie są wymagane ani certyfikat szczepienia, ani ujemny wynik testu. Kibice mogą jednak zadeklarować, czy są zaszczepieni, zaznaczając odpowiednie pole przy zakupie biletów online. Wejściówki na inaugurację sezonu są w cenach od 10 (ulgowe w strefie zielonej) do 35 zł (normalne w gwarantującej najlepszy widok na boisko strefie czerwonej), a zniżki przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia oraz seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia. Tak jak w poprzednich latach, tak i w sezonie 2021/2022 została przygotowana także specjalna strefa dla rodzin – kibicując w sektorze nr 117, zlokalizowanym blisko kącika zabaw Trefla, za bilet dla dziecka do 13. roku życia zapłacimy jedynie 2 zł.

Z takiej samej stawki – 2 zł za bilet – mogą korzystać grupy szkolne (zgłoszenia grup szkolnych przyjmuje Kamil Leśniewski – k.lesniewski@sport.trefl.com. 1 opiekun na 14 uczniów ma wstęp darmowy).

Sprzedaż online i w dniu meczu w kasie

Bilety są dostępne online na www.gdanskielwy.pl, a w dniu meczu od godz. 11 w ERGO ARENIE otwarta będzie jedna kasa biletowa (kasa nr 4). Zachęcamy do zakupu wejściówek przez internet, by uniknąć kolejek w kasie. Do kasy zapraszamy natomiast posiadaczy karnetów, którzy chcieliby odebrać swoje stałe abonamenty w postaci plastikowych kart.

Vouchery dla kibiców, którzy nie zwrócili biletów na mecz z Grupą Azoty ZAKSĄ 3 października 2020 r.

Kibiców, którzy mieli zakupione bilety na mecz z Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle, który rozgrywany był 3 października 2020 r., ostatecznie bez udziału publiczności, i nie skorzystali ze zwrotu pieniędzy, bardzo prosimy o kontakt mailowy pod adresem j.gdowska@treflgdansk.pl. Te osoby otrzymają od klubu vouchery na bilety na wybrany mecz w październiku lub listopadzie 2021 r.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni