Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
05 wrz

Trefl Gdańsk rozpoczyna przedsezonowe sparingi

Zespół Trefla Gdańsk wszedł w kolejny etap przygotowań do sezonu 2022/2023. Już w następną sobotę rozegra pierwszy sparing. Gdańskie lwy zmierzą się z Projektem Warszawa w Słupsku, a już tydzień później, w czwartek i piątek, podejmą w sali treningowej ERGO ARENY norweski zespół TIF Viking Bergen. Na koniec września gdańszczanie zagrają w Olsztynku z Indykpolem AZS Olsztyn.

Pierwszy mecz nowego sezonu PlusLigi Trefl Gdańsk rozegra w Katowicach dopiero 22 października. Natomiast na domowe spotkanie kibice będą musieli zaczekać do 4 listopada. Wtedy to gdańszczanie podejmą w ERGO ARENIE drużynę KGHM Cuprum Lubin. Do startu sezonu pozostało ponad pięć tygodni i w przyszły weekend gdańskie lwy rozegrają pierwszy sparing. W sobotę, 16 września drużyna Trefla zmierzy się w Słupsku z Projektem Warszawa.

W kolejnym tygodniu gdańscy kibice również będą mogli liczyć na siatkarskie emocje. W czwartek i piątek, 21 i 22 września, gdańskie lwy podejmą w sali treningowej ERGO ARENY norweski TIF Viking Bergen. Drugi mecz odbędzie się z udziałem kibiców. W piątek o 16:00 zapraszamy do hali na granicy Gdańska i Sopotu na spotkanie gdańskiego Trefla z norweskim Vikingiem. Wstęp za symboliczną “cegiełkę” na oprawę dla Klubu Kibica Trefla Gdańsk.

We wrześniu Trefl Gdańsk rozegra jeszcze jeden sparing. W ostatnie dni miesiąca gdańszczanie zmierzą się w dwumeczu z Indykpolem AZS Olsztyn. Olsztynianie nadal czekają na zakończenie remontu hali Urania, dlatego spotkanie to odbędzie się w Olsztynku.

– Przed nami okres sparingowy. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego, że możemy zacząć grać. Oczywiście wynik jest sprawą drugorzędną, najważniejszy jest cel szkoleniowy. Chcemy przetestować, jak nasi zawodnicy odnajdują się w systemie bloku, obrony, asekuracji – mówi Karol Rędzioch, drugi szkoleniowiec Trefla Gdańsk. – W ten weekend gramy z drużyną Projektu Warszawa – oczywiście bardzo mocny przeciwnik. Tydzień później zagramy z Norwegami, a następnie z drużyną z Olsztyna. Myślę, że będzie to fajne przetarcie – dodaje.

W październiku drużyna Trefla Gdańsk weźmie udział w turnieju w Suwałkach oraz w Gigantach Siatkówki w Twardogórze.

Harmonogram sparingów we wrześniu:

16.09.2023 – Mecz sparingowy z Projektem Warszawa w Słupsku

21-22.09.2023 – dwumecz z TIF Viking Bergen w sali treningowej ERGO ARENY

29-30.09.2023 – dwumecz z AZS Olsztyn w Olsztynku

Karnety na cały sezon 2023/2024 czekają na www.gdanskielwy.pl

 

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Partner Techniczny

Patroni medialni