Do domowego meczu Trefl Gdańsk - Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zostało
Kup bilet
11 lip

Trefl Gdańsk rozpocznie sezon od gry na piasku

Rozgrywki PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki zainaugurują przygotowania do sezonu 2023/2024 Trefla Gdańsk. Turniej, którego gospodarzem jest w tym roku Miasto Gdańsk, a który od czasów pandemii już na stałe wpisał się w terminarz ligowy, rozpocznie się 17 sierpnia. Tuż po jego zakończeniu – w poniedziałek 21 sierpnia – gdańszczanie spotkają się na pierwszym treningu w hali. – Do PreZero Grand Prix podejdziemy bez specjalnych przygotowań, a na Energa Stadionie Letnim w Brzeźnie zagrają przede wszystkim ci zawodnicy, którzy latem swój czas spędzają właśnie głównie na graniu w plażówkę – mówi Igor Juricić, trener „gdańskich lwów”.

Sezon 2023/2024 PlusLigi rusza w weekend 21-22 października – trzy tygodnie później niż miało to miejsce przed rokiem. To oczywiście związane jest z imprezami reprezentacyjnymi – po turnieju finałowym Ligi Narodów, który odbędzie się w Gdańsku od 19 do 23 lipca, kadra rozpocznie walkę w mistrzostwach Europy. Te zakończą się 16 września, a już dwa tygodnie później rozpocznie się turniej kwalifikacyjny do igrzysk olimpijskich, który będzie trwał do 8 października. Dwa tygodnie później siatkarscy kibice będą już z kolei po pierwszych emocjach ligowych. Gdańszczanie rozgrywki 2023/2024 PlusLigi rozpoczną od wyjazdowego starcia z GKS-em Katowice. Również w drugiej kolejce – ze względu na niedostępność hali – prawdopodobnie udadzą się na teren rywala – do Radomia. Pierwszym spotkaniem w ERGO ARENIE gdańszczan w sezonie 2023/2024 będzie starcie z Cuprum Lubin najprawdopodobniej w sobotę 4 listopada (dokładane daty będą potwierdzane bliżej rozgrywek). Mimo późniejszego startu sezonu niż w latach ubiegłych, kibice „gdańskich lwów” będą mogli szykować się do rozgrywek szybciej niż zwykle. Jeszcze w tym tygodniu zostanie bowiem uruchomiona sprzedaż całosezonowych karnetów. Ich ceny już można sprawdzać na stronie internetowej, a sprzedaż będzie prowadzona niezmiennie przez gdanskielwy.pl.

Zanim w weekend 21-22 października gdańszczanie wybiegną na parkiety plusligowe, w poniedziałek 21 sierpnia rozpoczną dziewięciotygodniowy okres przygotowawczy do sezonu. – Przed pierwszym treningiem w hali, który mamy zaplanowany na 21 sierpnia, gracze przejdą badania medyczne. Planujemy je przeprowadzić przed rozgrywkami plażowymi PreZero Grand Prix, choć do tych zmagań podejdzie tylko część „gdańskich lwów”. Przygotowania halowe rozpoczniemy standardowo także od zajęć i testów w siłowni i stopniowo będziemy wprowadzać więcej treningów z piłkami. Pierwszy sparing mamy zaplanowany na połowę września – po 4 tygodniach okresu przygotowawczego – mówi Igor Juricić, trener Trefla Gdańsk. Kogo z kolei zobaczymy w rozgrywkach PreZero Grand Prix, które tak naprawdę rozpoczną sezon dla gdańszczan? – Turniej PreZero Grand Prix rozpoczyna się w czwartek 17 sierpnia, więc przed naszym pierwszym treningiem. Skorzystamy w nim z zawodników, którzy teraz swój czas spędzają właśnie głównie na graniu w plażówkę. Są to przede wszystkim Kamil Droszyński, Dawid Pruszkowski, Jordan Zaleszczyk, czy Piotr Orczyk. Do tych zmagań podejdziemy bez specjalnych przygotowań, traktujemy je bardziej jako zabawę, choć oczywiście każdy chce tę zabawę wygrać – mówi szkoleniowiec „gdańskich lwów”.

Gdańszczanie w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki mierzyć się będą w grupie z PGE Skrą Bełchatów, Grupą Azoty ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle oraz Cuprum Lubin. Pierwszy mecz rozegrają z bełchatowianami w czwartek 17 sierpnia o godz. 10:15. Następnie w piątek o 17:45 zmierzą się z Grupą Azoty ZAKSĄ, a w sobotę 18 sierpnia o 14:00 z Cuprum Lubin. Dwie najlepsze drużyny z grupy awansują do rundy finałowej, która rozegrana zostanie w niedzielę 20 sierpnia. Od godz. 9 do około 13:30 trwać będą mecze ćwierćfinałowe, początek półfinałów zaplanowano na godz. 14:00, o 16:30 rozpocznie się starcie o 3. miejsce, a o 17:45 rozbrzmi pierwszy gwizdek meczu finałowego. Areną zmagań będzie Energa Stadion Letni Gdańsk.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni