Początek okresu przygotowawczego do sezonu 2021/2022
Kup bilet
22 Lip

Trefl Gdańsk rozpocznie okres przygotowawczy 2 sierpnia

Dokładnie dwa miesiące przed pierwszym meczem PlusLigi – 2 sierpnia – siatkarze Trefla Gdańsk rozpoczną okres przygotowawczy do sezonu 2021/2022. Początek przygotowań będzie nietypowy, ponieważ już po dwóch dniach treningów drużyna uda się do Krakowa, gdzie od czwartku 5 sierpnia rywalizować będzie w PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. W kolejnych tygodniach gdańszczan czeka praca w siłowni i hali treningowej ERGO ARENY, a także pięć wyjazdów na dwumecze lub turnieje sparingowe.

Trener Winiarski okres przygotowawczy do sezonu 2021/2022 zaplanował na dziewięć tygodni. Początek treningów będzie bardzo nietypowy. W poniedziałek 2 sierpnia o godz. 7:30 zawodnicy spotkają się na tradycyjnych badaniach lekarskich, po południu odbędą pierwszy wspólny trening w siłowni, ale w pierwszym tygodniu przygotowań w ogóle nie pojawią się w hali treningowej. Ponieważ już w środę drużyna ruszy w drogę do Krakowa na PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki, jednostka treningowa zaplanowana na wtorek 3 sierpnia odbędzie się na plaży na LOTOS Stadionie Letnim Gdańsk. Te zajęcia będą także otwarte dla dziennikarzy, a przed rozpoczęciem treningu będzie czas na wywiady. Następnego dnia rano gdańszczanie ruszą spod ERGO ARENY do Krakowa i trenować będą już na boiskach kompleksu sportowego Wanda, gdzie w czwartek rozpocznie się turniej PreZero Grand Prix. W tych zmaganiach „gdańskie lwy” wystąpią pod nazwą Trefl Royal Seafood Gdańsk, a ich pierwszym rywalem będzie VERVA Warszawa ORLEN Paliwa. Mecz rozpocznie się w czwartek o godz. 15:15 i niezależnie od jego wyniku żółto-czarni rywalizować będą także w piątek. Turniej rozgrywany jest bowiem systemem brazylijskim, który polega m.in. na tym, że dana drużyna odpada z zawodów dopiero po przegraniu dwóch meczów, co oznacza, że zespół z jedną porażką może zajść w rozgrywkach bardzo daleko. Rywal piątkowego meczu zależeć będzie od czwartkowych rezultatów, ale z pewnością będzie to jedna drużyna z pary GKS Katowice – Alsecco Stal Nysa. Pełny diagram PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki znajduje się tutaj – https://www.plusliga.pl/summerCup/s/diagram.html.

Po powrocie z Krakowa gdańszczanie rozpoczną już klasyczne treningi w hali oraz siłowni. Pierwsze sparingi rozegrają w środę i czwartek 25 i 26 sierpnia. Na Kaszubach, w Starej Kiszewie, zmierzą się z beniaminkiem PlusLigi – LUK Politechniką Lublin. Tydzień później, w piątek i sobotę 3 i 4 września, udadzą się do Elbląga na dwumecz kontrolny z Indykpolem AZS-em Olsztyn. W weekend 11 i 12 września wezmą udział w turnieju organizowanym w Bydgoszczy przez BKS Visłę, a tydzień później udadzą się do Suwałk na XII Memoriał Józefa Gajewskiego, w którym spotkają się m.in. z gospodarzami, a także ponownie olsztynianami. Tydzień przed startem ligi „gdańskie lwy” zameldują się z kolei w Nowym Dworze Mazowieckim, na mocno obsadzonym turnieju, z udziałem m.in. Asseco Resovii Rzeszów oraz SWD Powervolleys Duren. Plusligowe zmagania Trefl rozpocznie od wyjazdu do Katowic w pierwszy weekend października. Z kolei pierwszy domowy mecz gdańszczanie rozegrają w ERGO ARENIE w niedzielę 10 października, a rywalem Trefla w domowej inauguracji sezonu będzie Aluron CMC Warta Zawiercie.

Początek okresu przygotowawczego dla kibiców oznacza także pierwsze okazje do spotkań z siatkarzami. W piątek 20 sierpnia o godz. 18:00 w Molotece na LOTOS Stadionie Letnim Gdańsk odbędzie się tradycyjne już spotkanie z fanami organizowane w luźnej, nadmorskiej atmosferze, a 10 dni wcześniej – we wtorek 10 sierpnia o godz. 18:30 – pięciu siatkarzy – Lukasa Kampę, Mateusza Mikę, Macieja Olenderka, Łukasza Kozuba i Patryka Łabę – będzie można spotkać przy kładce na Ołowiankę podczas Jarmarku św. Dominika. Więcej szczegółów wkrótce.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni