MECZ TOPOWY W NIEDZIELĘ! Trefl Gdańsk vs Aluron CMC Warta Zawiercie
Kup bilet
13 lip

Trefl Gdańsk rozpoczął okres przygotowawczy przed sezonem 2020/2021

Dziewięć tygodni przed pierwszym meczem PlusLigi Trefl Gdańsk rozpoczął okres przygotowawczy do sezonu 2020/2021. Siatkarze w ERGO ARENIE spotkali się niemal w komplecie, bowiem do drużyny z końcem lipca dołączy jeszcze Moritz Reichert, który obecnie przebywa na zgrupowaniu reprezentacji Niemiec. Nietypowe podczas tegorocznego okresu przygotowawczego będą rozgrywki na plaży w ramach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki.

Trefl Gdańsk pierwszy mecz w ramach PlusLigi rozegra w weekend 12 lub 13 września na wyjeździe. W ERGO ARENIE sezon zainaugurowany zostanie natomiast najprawdopodobniej 18 września starciem z Cerradem Eneą Czarnymi Radom. Przed „gdańskimi lwami” więc dziewięć tygodni przygotowań. – Okres przygotowawczy rozpoczęliśmy 13 lipca, a dla mnie trzynastka jest szczęśliwą liczbą – zawsze grałem z tym numerem – zaczął z uśmiechem trener Michał Winiarski. – Pierwszy tydzień zajęć jest wprowadzający, lżejszy, aczkolwiek zawodnicy już tak naprawdę od miesiąca wykonują program treningowy, który ułożyliśmy wcześniej z trenerem przygotowania fizycznego Wojtkiem Bańbułą, także nie zaczynamy zupełnie od zera. W pierwszym tygodniu przygotowań poza jednym dniem trenujemy jednak raz dziennie, a od przyszłego poniedziałku ruszy już pełne osiem tygodni ciężkiej pracy. Oczywiście każdy z tych tygodni będzie troszeczkę inny, bo będziemy pracować nad różnymi elementami – mówi trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

Z końcem trzeciego tygodnia okresu przygotowawczego gdańszczan czeka nowość – rozgrywki na plaży w ramach PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. Trefl w turnieju eliminacyjnym zmierzy się w sobotę 1 sierpnia w Warszawie z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa, Cuprum Lubin i BKS-em VISŁĄ Bydgoszcz. Z grupy do dalszej rywalizacji awansują dwa zespoły, a turniej finałowy odbędzie się w weekend 8-9 sierpnia na LOTOS Stadionie Letnim Gdańsk. – Na pewno będzie to nietypowa część przygotowań. Zgłosimy do tych rozgrywek cały zespół i potraktujemy te zmagania jako taki fajny etap okresu treningowego, z dużą dawką pozytywnej zabawy. W hali wylewamy zawsze siódme poty, a na plaży będzie to coś nowego – mówi trener Winiarski.

Po rozgrywkach plażowych – od połowy sierpnia – weekendy będą stały już pod znakiem sparingów. 14 i 15 sierpnia gdańszczanie zmierzą się z Indykpolem AZS-em Olsztyn (miejsce tych spotkań nie jest jeszcze ustalone), 22 i 23 sierpnia udadzą się na turniej do Suwałk, 28 i 29 sierpnia wystąpią w Kępnie w turnieju TAURON Giganci Siatkówki, a tydzień przed startem ligi – 4 i 5 września – spotkają się w Elblągu ze Ślepskiem Malow Suwałki. – Typowego grania sparingowego byłoby pewnie więcej, gdyby nie rozgrywki Ligi Letniej, które – w przypadku awansu do turnieju finałowego – zajmą nam dwa weekendy w pierwszej połowie sierpnia. Na ten moment mamy potwierdzone mecze sparingowe z Olsztynem, następnie udajemy się do Suwałk, będziemy także w Kępnie na turnieju TAURON Giganci Siatkówki – jest to bardzo mocno obsadzony turniej, w którym będziemy się mierzyli z czołowymi zespołami ligi – mówi Michał Winiarski. Do Kępna poza Treflem Gdańsk przyjadą także PGE Skra Bełchatów, VERVA Warszawa ORLEN Paliwa i Jastrzębski Węgiel.

Trefl przygotowania do sezonu rozpoczął niemal w komplecie, bowiem do drużyny dołączy z końcem lipca Moritz Reichert – przyjmujący, który obecnie przebywa na zgrupowaniu kadry Niemiec. Z drużyną trenuje natomiast jeszcze jeden z młodych środkowych z żółto-czarnych struktur szkolenia – 18-letni Jordan Zaleszczyk, który z początkiem lipca – obok Karola Urbanowicza i Seweryna Lipińskiego – sięgnął po brązowy medal mistrzostw Polski juniorów.

Kibice drużynę Trefla Gdańsk w składzie na sezon 2020/2021 będą mieli okazję bliżej poznać już w ten piątek 17 lipca na plaży Hotelu Haffner (Sopot, wejście nr 14). Tradycyjne już spotkanie z fanami w nadmorskiej scenerii rozpocznie się o godz. 17:00.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni