Do ostatniego meczu rundy zasadniczej Trefl Gdańsk vs Exact Systems Hemarpol Częstochowa zostało
05 paź

Trefl Gdańsk po sparingach w Suwałkach

Trefl Gdańsk ma za sobą kolejne mecze sparingowe przed sezonem 2019/2020. Tym razem podczas X Memoriał Józefa Gajewskiego w Suwałkach gdańszczanie musieli uznać wyższość gospodarzy, a także Indykpolu AZS-u Olsztyn, z którym tydzień temu “gdańskie lwy” triumfowały w Gostycynie.

Pierwszy mecz w ramach X Memoriału Józefa Gajewskiego Trefl rozegrał 4 października z drużyną MKS Ślepsk Malow Suwałki, gospodarzem turnieju. Nie było to pierwsze starcie Trefla Gdańsk z MKS-em. Już w piątym tygodniu przygotowań do nadchodzącego sezonu 2019/2020 PlusLigi drużyny z Gdańska i Suwałk rozegrały spotkanie kontrolne zakończone remisem 2:2 oraz odbyły wspólny trening w Ergo Arenie.
Podczas spotkania w Suwałkach remis nie wchodził w grę, więc mogliśmy spodziewać się walki na boisku. Przez większość czasu pierwszego seta prowadził Trefl Gdańsk, lecz w końcówce to biało-niebiescy zachowali zimną krew i wygrali go 25:21. W drugiej odsłonie sparingowego spotkania gospodarze wygrali 25:18, po kilku punktowym prowadzeniu przez większość seta. Pomimo podjętej walki w trzecim secie, “gdańskie lwy” musiały uznać wyższość drużyny z Suwałk.  Najwięcej punktów – 10 – zdobył Bartosz Filipiak. Po 9 punktów zanotowali Ruben Schott otar Bartłomiej Mordyl.
Pierwszy z nich atakował z 73% skutecznością, a drugi z 46 %.

Trefl Gdańsk – MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (21:25, 18:25, 22:25)

Trefl: Filipiak 10, Kozub, Jakubiszak 4, Janikowski 6, Mordyl 9, Grzyb 1, Olenderek (libero oraz  Janusz 1, Sasak 2, Schott 9, Crer 9

MKS Ślepsk Malow Suwałki: Siek 2, Klinkenberg 7, Szerszeń 10, Bołądź 16, Takvam 8, Gonciarz 1, Filipowicz (libero) oraz Rudzewicz 2, Rohnka 3, Sapiński 2, Stańczak (libero)

Drugiego dnia Memoriału walczyliśmy o III miejsce z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Dla Trefla było to już czwarte spotkanie sparingowe z drużyną z Olsztyna, w tym drugie zakończone tie-breakiem na korzyść rywali.
Tradycyjnie spotkania z Indykpolem AZS-em Olsztyn są emocjonujące i wyrównane, więc nie dziwi walka na przewagi aż w dwóch z pięciu setów. Ponownie najlepiej punktującym wśród “gdańskich lwów” był Bartek Filipiak, który zanotował 21 punktów. Choć tym razem towarzyszy mu Szymon Jakubiszak z takim samym dorobkiem punktowym. Młody przyjmujący zanotował także 65 % skuteczności w ataku. Za nimi w punktacji uplasował się Ruben Schott z 14 “oczkami”, Wojciech Grzyb z 11 oraz Pablo Crer z 9.

Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 2:3 (25:17, 25:27, 23:25, 25:20, 13:15)

Trefl: Filipiak 21, Janusz 4, Jakubiszak 21, Schott 14, Crer 9, Grzyb 11, Olenderek (libero) oraz Sasak, Janikowski, Mordyl 2, Majcherski (libero

Indykpol AZS Olsztyn: Woicki, Pietraszko 9, Poręba 11, Pietkiewicz 8, Żaliński 16, Hadrava 33, Żurek (libero) oraz Sobala, Kowalski 2, Andringa 1, Mika

Podczas Memoriału mogliśmy zobaczyć Marcina Janusza, który już powrócił do Polski z Pucharu Świata 2019 rozgrywanego aktualnie w Tokio. Nieobecny zaś był Paweł Halaba, który ze względu na drobny uraz pozostał w Gdańsku i trenował indywidualnie.