Do ostatniego meczu rundy zasadniczej Trefl Gdańsk vs Exact Systems Hemarpol Częstochowa zostało
17 lut

TREFL GDAŃSK MELDUJE SIĘ W FINAL FOUR PUCHARU POLSKI!

Trefl Gdańsk pokonał 3:1 PGE Skrę Bełchatów w ćwierćfinale Pucharu Polski i po raz szósty wywalczył awans do półfinału pucharowych zmagań! W Final Four gdańszczanie zagrają w weekend 13 i 14 marca w Krakowie, a ich przeciwnikiem półfinałowym będzie Jastrzębski Węgiel.

PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk 1:3 (19:25, 25:20, 25:22, 25:20)

Liczby meczu:

5 – już pięć punktów przewagi miała w drugim secie PGE Skra (14:9) przy prowadzeniu w meczu 1:0, jednak gdańszczanie zaczęli odrabianie strat i po raz pierwszy objęli prowadzenie w tej partii przy stanie 17:16. Dwa punkty z rzędu Trefl zdobył, gdy w polu zagrywki był najmłodszy z pierwszej szóstki, 19-letni Karol Urbanowicz. Piłki w ataku kończyli Mariusz Wlazły i Bartłomiej Lipiński, a kapitan „gdańskich lwów” w końcówce seta dołożył do tego asa serwisowego. Gdańszczanie wrócili do swojej bardzo dobrej gry, co zwiastowało wielkie emocje w dalszej części meczu po wyrównaniu stanu starcia na 1:1.

8 – osiem asów serwisowych gdańszczanie mieli po trzech setach środowego starcia, a po trzy z nich zdobyli Bartłomiej Lipiński i Mariusz Wlazły. Trzeci set miał  bardzo wyrównany przebieg i od stanu 10:10 gra toczyła się niemal punkt za punkt do wyniku 20:20. Wówczas gdańszczanom udało się zbudować trzypunktową przewagę po pomyłkach bełchatowian w ataku i skutecznym bloku Karola Urbanowicza. Tej przewagi gdańszczanie już nie oddali i objęli prowadzenie w meczu 2:1. Czwarta i ostatnia partia była już popisem gry Trefla.

24 – dwadzieścia cztery punkty zdobył w środowym meczu Bartłomiej Lipiński. W starciu w ramach Pucharu Polski po spotkaniu nie był wybierany najlepszy zawodnik meczu, jednak przyjmujący zdecydowanie byłby głównym kandydatem do tej nagrody. Poza najwyższą zdobyczą punktową osiągnął 59% skuteczności w ataku, a do 19 punktów z tego elementu gry dołożył dwa punktowe bloki i trzy asy serwisowe.

6 – Trefl Gdańsk po raz szósty w swojej historii awansował do półfinału Pucharu Polski. Gdańszczanie 13 marca zmierzą się w Final Four z Jastrzębskim Węglem. W drugim starciu półfinałowym zagrają Aluron CMC Warta Zawiercie ze zwycięzcą spotkania Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Asseco Resovia Rzeszów.