03 lis

Tie-break w Katowicach dla „gdańskich lwów”! Cenne punkty jadą do Gdańska

Sobotnie starcie w Katowicach było pokazem ambicji i walki. Dla gospodarzy był to już trzeci tie-break w trzech kolejkach, natomiast gdańszczanie po raz pierwszy walczyli w pięciosetowym boju. Po wielu emocjonujących zwrotach akcji, trzecim secie rozgrywanym na przewagi, ostatecznie to podopieczni trenera Winiarskiego cieszyli się ze zwycięstwa. MVP starcia wybrany został Paweł Halaba.

GKS Katowice – Trefl Gdańsk 2:3 (23:25, 25:21, 25:27, 25:15, 11:15)

GKS: Firlej 3, Buchowski 12, Zniszczoł 4, Jarosz 24, Szymura 21, Nowakowski 10, Watten (libero) oraz Drzazga, Kohut 2, Fijałek, Musiał

Trefl: Janusz 2, Schott 11, Crer 5, Filipiak 17, Halaba 24, Grzyb 5, Majcherski (libero) oraz Mordyl 7, Jakubiszak 1, Sasak 4, Kozub

Liczby meczu:

3 – Bartłomiej Mordyl w sobotnim meczu zanotował trzy punktowe bloki – najwięcej wśród „gdańskich lwów”, a dla środkowego to także jeden z lepszych wyników w dotychczasowych występach ligowych. Przypomnijmy, że do Gdańska przeniósł się on rok temu z pierwszoligowego AGH Kraków. W sobotnim starciu pojawił się na parkiecie w drugim secie, a trzecią, czwartą i piątą partię rozpoczynał już w wyjściowym składzie.

4 – cztery punkty z rzędu gdańszczanie zanotowali w rozstrzygającym, piątym secie meczu. Choć na początku tie-breaka „gdańskie lwy” zbudowały przewagę na trzy „oczka” (4:1), przy zmianie stron jednopunktową zaliczkę mieli katowiczanie (8:7). Następnie „gdańskie lwy” wygrywały akcję za akcją, a po asie serwisowym Marcina Janusza na tablicy wyników widniało już 11:8 dla Trefla. Podopieczni Michała Winiarskiego utrzymali przewagę i wracają do Gdańska z dwoma punktami.

24 – tyle punktów w sobotnim starciu zdobył Paweł Halaba. Zanotował on przy tym świetne statystyki – w przyjęciu osiągnął 62% skuteczności przy 37 piłkach, a w ataku skończył 55% z 42 piłek. Do tego dołożył jeden punktowy blok. Wśród gdańszczan był najczęściej punktującym i po meczu to w jego ręce powędrowała statuetka MVP.

Pełna relacja z meczu dostępna w portalu patrona medialnego Trefla Gdańsk trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/GKS-Katowice-Trefl-Gdansk-2-3-Siatkarze-wygrali-po-tie-breaku-n139377.html.

Teraz przed gdańszczanami tydzień przygotowań do kolejnego starcia – w niedzielę 10 listopada o godz. 14:45 zmierzą się w Suwałkach z tamtejszym Ślepskiem. Natomiast w kolejnym tygodniu rozegrają dwa starcia na własnym boisku – w środę 13 listopada o 20:30 podejmą Asseco Resovię Rzeszów, a w niedzielę 17 listopada o godz. 14:45 Indykpol AZS Olsztyn. Obydwa mecze odbędą się w ERGO ARENIE, a bilety na pierwszy z nich czekają na www.gdanskielwy.pl.