Mikołajkowy mecz: Trefl Gdańsk vs GKS Katowice
Kup bilet
04 paź

Starcie byłych selekcjonerów reprezentacji Polski

„Gdańskie lwy” nowe rozgrywki zainaugurują w niepełnym składzie – w drodze do Gdańska są bowiem zawodnicy zagraniczni. Daniel McDonnell w stolicy Pomorza ląduje dziś o godz. 14, a TJ Sanders i Brad Gunter dzień później o tej samej porze. Nad Bałtyk dotarł już natomiast Stephane Antiga – trener ONICO Warszawa i selekcjoner reprezentacji Kandy, pod którego okiem TJ i Brad w ostatnich dniach rywalizowali w turnieju NORCECA, zajmując w nim trzecie miejsce (zwyciężyła kadra USA, z Danem McDonnellem w składzie). Pod siatką ERGO ARENY w środowe popołudnie spotkają się więc byli selekcjonerzy biało-czerwonych. Zarówno Stephane Antiga, jak i Andrea Anastasi mają do dyspozycji świetnych zawodników, dobrze znanych siatkarskiej publiczności.

Po stronie Trefla Gdańsk na parkiecie możemy zobaczyć m.in. wracającego po kontuzji mistrza świata Mateusza Mikę, Wojciecha Grzyba, który podczas okresu przygotowawczego pokazał, że jego miejsce zdecydowanie jeszcze przez długi czas jest na boisku, debiutujących wśród żółto-czarnych Piotra Nowakowskiego i Artura Szalpuka, najlepszego atakującego PlusLigi minionych rozgrywek Damiana Schulza, czy młode talenty „gdańskich lwów” – m.in. Szymona Jakubiszaka i Fabiana Majcherskiego. W szeregach ONICO Warszawa w sezonie 2017/2018 występować będą natomiast m.in. Andrzej Wrona, Damian Wojtaszek, czy Wojciech Włodarczyk.

Czekamy na trzech zagranicznych graczy, myślę, że podniosą oni poziom treningów i drużyny, ale już teraz jest nieźle i sądzę, że wszyscy już się nie możemy doczekać pierwszego meczu. Ja osobiście jak przed każdym rokiem w tym nadchodzącym sezonie chciałbym poprawić swoje umiejętności i swoją grę – to jest taki mój indywidualny cel – ale oczywiście w siatkówce najważniejsze jest dobro i wynik całej drużyny – mówił przed inauguracyjnym starciem Artur Szalpuk.

„doLEWali do pełna”

Środowy mecz będzie też przede wszystkim podziękowaniem dla kibiców, którzy dołączyli do akcji „doLEWamy do pełna”, prowadzonej przez klub na platformie fans4club.com i sprawili, że „gdańskie lwy” mogą wystartować w nowym sezonie PlusLigi. – Wielkie podziękowania należą się klubowi, osobom zarządzającym, sponsorom oraz przede wszystkim naszym fanom. Muszę przyznać, że akcja crowdfundingowa jest niesamowita. Gdy zobaczyłem, ile osób w nas wierzy, była to dla mnie wyraźna wiadomość, że ludzie chcą, aby nasz klub został w PlusLidze, a Gdańsk uważają za ważny punkt na siatkarskiej mapie Polski.  To przesłanie jest bardzo ważne w codziennej pracy  zarówno dla mnie, dla klubu, jak i całej drużyny.  Czujemy, jak ludzie stąd – z Gdańska – jak również z Warszawy, Krakowa  oraz z całej Polski, a nawet poza granic, nas wspierają. Jestem bardzo dumny z klubu oraz z tego, że trzy lata temu tu przybyłem. To, że teraz tu jesteśmy i że walczymy dalej, bardzo dużo dla mnie znaczy – mówił na przedsezonowej konferencji prasowej trener Anastasi.

Choć akcja „doLEWamy do pełna” kończy się w środę o godz. 23, zawodnikom w wychodzeniu na parkiet będzie towarzyszyć dziecięca eskorta, w której udział był jedną z nagród w projekcie crowdfundingowym. Z kolei po meczu nagrodę MVP wręczać będzie osoba, która także wybrała tę atrakcję, by wesprzeć klub. Cała drużyna podziękuje natomiast kibicom za wsparcie z ekranów znajdujących się nad boiskiem.

Zagrywka po wyjazd w Alpy i najlepsze burgery w Trójmieście

W jednej z krótkich przerw meczu odbędzie się natomiast konkurs organizowany razem z LOCO Travel – zagrywając w punkt, będzie można wygrać wyjazd na narty! W długiej przerwie kibice spróbują z kolei odgadnąć, jaki jest ulubiony burger Mateusza Miki. Wszystko za sprawą współpracy z Surf Burgerem, który jest także sponsorem dzisiejszego starcia.

Zanim zabrzmi pierwszy gwizdek spotkania fani będą mogli z kolei bliżej poznać Artura Szalpuka, ponieważ na ekranach nad boiskiem premierowo zostanie wyświetlony kwestionariusz osobowy zawodnika. Dowiemy się m.in. co Artur robi po obudzeniu się, z kim z drużyny najbliżej trzyma, czy jakie ogląda seriale. Serdecznie zapraszamy do śledzenia wszystkiego co dzieje się na parkiecie i poza nim!  

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni