Inauguracja sezonu 2022/2023! Trefl Gdańsk vs Barkom Każany Lwów, ERGO ARENA
Kup bilet
04 sty

Rozpocząć jak najlepiej rundę rewanżową. W środę Trefl podejmuje GKS Katowice

Przed Treflem Gdańsk pierwszy mecz w 2022 roku. W środę o godz. 20:30 gdańszczanie podejmą w ERGO ARENIE GKS Katowice i zarówno rozpoczną siatkarsko nowy rok, jak i rozegrają pierwsze starcie rundy rewanżowej. – Będziemy głodni rewanżu za porażkę w pierwszym meczu i zrobimy wszystko, by tę rundę rewanżową rozpocząć jak najlepiej – mówi przed tym spotkaniem trener Trefla Michał Winiarski. Bilety na mecz są dostępne w cenach od 10 do 35 zł na www.gdanskielwy.pl oraz w dniu meczu w klubowej kasie nr 4 w ERGO ARENIE od godz. 16:30.

Trefl Gdańsk do siatkarskiej rywalizacji powraca po dwóch tygodniach przerwy. Ostatni mecz gdańszczanie rozegrali przed świętami, 22 grudnia, w ramach 1/16 finału TAURON Pucharu Polski. „Gdańskie lwy” zwyciężyły 3:0, zapewniając sobie dobre nastroje na krótką przerwę świąteczną. Dzięki przełożeniu na luty meczu z Indykpolem AZS-em Olsztyn, który pierwotnie miał być rozgrywany 29 grudnia, siatkarze Trefla mieli wolne wszystkie świąteczne dni oraz dzień po meczu pucharowym – od 23 do 26 grudnia włącznie. Do treningów „gdańskie lwy” wróciły 27 grudnia i rozpoczęły przygotowania do starcia z Katowicami. – Ta krótka przerwa nam bardzo dobrze zrobiła. Każdy się troszeczkę zregenerował, przede wszystkim też psychicznie, bo wcześniej było dosyć dużo grania. Po powrocie do treningów 27 grudnia wszystko przebiegało zgodnie z planem i myślę, że jesteśmy gotowi na jutrzejszy mecz – mówi trener Michał Winiarski.

Meczem z GKS-em Katowice gdańszczanie zainaugurują rundę rewanżową PlusLigi. Obecnie Trefl znajduje się na 10. miejscu ligowej stawki, ale będące nad gdańszczanami zespoły z Radomia czy Lublina mają podobną liczbę punktów, a po dwa rozegrane mecze na kontach więcej. Katowiczanie są z kolei na 12. pozycji – od Trefla dzielą ich dwa punkty przy identycznej liczbie rozegranych spotkań. Jak pokazuje historia pojedynków Trefla z GKS-em zespoły te bardzo lubią rozgrywać ze sobą tie-breaki. W ostatnich pięciu meczach tych drużyn aż czterokrotnie do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był piąty set. Częściej wygrywali go katowiczanie, ale w środę „gdańskie lwy” będą walczyć o wygraną przed własną publicznością. – Z Katowicami zawsze grało nam się bardzo ciężko. Spotkania najczęściej rozstrzygały się w pięciu setach, więc nastawiamy się na zacięty bój. Myślę, że PlusLiga co kolejkę pokazuje jak bardzo jest wyrównana, a my na pewno będziemy jutro głodni rewanżu za porażkę w pierwszym meczu. Zrobimy wszystko, by tę rundę rewanżową rozpocząć jak najlepiej – mówi trener Michał Winiarski.

Bilety

Pierwszy gwizdek środowego meczu rozbrzmi w ERGO ARENIE o godz. 20:30, a bilety na spotkanie są dostępne w cenach od 10 do 35 zł na www.gdanskielwy.pl oraz w dniu meczu od godz. 16:30 w klubowej kasie nr 4 w ERGO ARENIE.

Zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami Rady Ministrów w ERGO ARENIE udostępniane jest 30% miejsc na trybunach, a do limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Kibice deklarują, czy są zaszczepieni, zaznaczając odpowiednie pole przy zakupie biletów online oraz podając tę informację w kasie, jeśli kupują bilet stacjonarnie. Podczas meczów wymagane jest zakrywanie ust i nosa maseczką.

Zniżki na bilety przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia oraz seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia. Tak jak w poprzednich latach, tak i w sezonie 2021/2022 została przygotowana także specjalna strefa dla rodzin – kibicując w sektorze nr 117, zlokalizowanym blisko kącika zabaw Trefla, za bilet dla dziecka do 13. roku życia zapłacimy jedynie 2 zł. Z takiej samej stawki – 2 zł za bilet – mogą korzystać grupy szkolne (zgłoszenia grup szkolnych przyjmuje Kamil Leśniewski – k.lesniewski@sport.trefl.com. 1 opiekun na 14 uczniów ma wstęp darmowy).

Taniej z Kartą Mieszkańca

Na pierwszy mecz w 2022 roku Trefl przygotował też specjalną promocję dla mieszkańców, którzy posiadają Gdańską Kartę Mieszkańca. Mając aktywowany pakiet mieszkańca bilet na środowy mecz w każdym sektorze kupimy aż 30% taniej! Wystarczy po wybraniu dowolnego sektora w systemie trefl.ticketsoft.pl wpisać numer Karty Mieszkańca i aktywować zniżkę, a po wybraniu konkretnych miejsc na trybunach cena biletów automatycznie będzie obniżona. Promocja działa tylko online.

Atrakcje podczas meczu

Środowy mecz rozpoczyna dla wielu osób kolejny długi weekend – od 6 do 9 stycznia. Z tej okazji Trefl Gdańsk najlepiej kibicującym fanom rozda w środę aż 100 voucherów do sopockiego Aquaparku. Ponadto w hali jak zawsze czekać będą kącik zabaw Trefla, miniboisko do koszykówki oraz dmuchaniec Polsat Plus Areny Gdańsk.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni