Do Meczu Kaszubskiego Trefl Gdańsk vs PSG Stal Nysa zostało
04 sty

Rozpocząć jak najlepiej rundę rewanżową. W środę Trefl podejmuje GKS Katowice

Przed Treflem Gdańsk pierwszy mecz w 2022 roku. W środę o godz. 20:30 gdańszczanie podejmą w ERGO ARENIE GKS Katowice i zarówno rozpoczną siatkarsko nowy rok, jak i rozegrają pierwsze starcie rundy rewanżowej. – Będziemy głodni rewanżu za porażkę w pierwszym meczu i zrobimy wszystko, by tę rundę rewanżową rozpocząć jak najlepiej – mówi przed tym spotkaniem trener Trefla Michał Winiarski. Bilety na mecz są dostępne w cenach od 10 do 35 zł na www.gdanskielwy.pl oraz w dniu meczu w klubowej kasie nr 4 w ERGO ARENIE od godz. 16:30.

Trefl Gdańsk do siatkarskiej rywalizacji powraca po dwóch tygodniach przerwy. Ostatni mecz gdańszczanie rozegrali przed świętami, 22 grudnia, w ramach 1/16 finału TAURON Pucharu Polski. „Gdańskie lwy” zwyciężyły 3:0, zapewniając sobie dobre nastroje na krótką przerwę świąteczną. Dzięki przełożeniu na luty meczu z Indykpolem AZS-em Olsztyn, który pierwotnie miał być rozgrywany 29 grudnia, siatkarze Trefla mieli wolne wszystkie świąteczne dni oraz dzień po meczu pucharowym – od 23 do 26 grudnia włącznie. Do treningów „gdańskie lwy” wróciły 27 grudnia i rozpoczęły przygotowania do starcia z Katowicami. – Ta krótka przerwa nam bardzo dobrze zrobiła. Każdy się troszeczkę zregenerował, przede wszystkim też psychicznie, bo wcześniej było dosyć dużo grania. Po powrocie do treningów 27 grudnia wszystko przebiegało zgodnie z planem i myślę, że jesteśmy gotowi na jutrzejszy mecz – mówi trener Michał Winiarski.

Meczem z GKS-em Katowice gdańszczanie zainaugurują rundę rewanżową PlusLigi. Obecnie Trefl znajduje się na 10. miejscu ligowej stawki, ale będące nad gdańszczanami zespoły z Radomia czy Lublina mają podobną liczbę punktów, a po dwa rozegrane mecze na kontach więcej. Katowiczanie są z kolei na 12. pozycji – od Trefla dzielą ich dwa punkty przy identycznej liczbie rozegranych spotkań. Jak pokazuje historia pojedynków Trefla z GKS-em zespoły te bardzo lubią rozgrywać ze sobą tie-breaki. W ostatnich pięciu meczach tych drużyn aż czterokrotnie do wyłonienia zwycięzcy potrzebny był piąty set. Częściej wygrywali go katowiczanie, ale w środę „gdańskie lwy” będą walczyć o wygraną przed własną publicznością. – Z Katowicami zawsze grało nam się bardzo ciężko. Spotkania najczęściej rozstrzygały się w pięciu setach, więc nastawiamy się na zacięty bój. Myślę, że PlusLiga co kolejkę pokazuje jak bardzo jest wyrównana, a my na pewno będziemy jutro głodni rewanżu za porażkę w pierwszym meczu. Zrobimy wszystko, by tę rundę rewanżową rozpocząć jak najlepiej – mówi trener Michał Winiarski.

Bilety

Pierwszy gwizdek środowego meczu rozbrzmi w ERGO ARENIE o godz. 20:30, a bilety na spotkanie są dostępne w cenach od 10 do 35 zł na www.gdanskielwy.pl oraz w dniu meczu od godz. 16:30 w klubowej kasie nr 4 w ERGO ARENIE.

Zgodnie z aktualnymi rozporządzeniami Rady Ministrów w ERGO ARENIE udostępniane jest 30% miejsc na trybunach, a do limitów nie wliczają się osoby zaszczepione. Kibice deklarują, czy są zaszczepieni, zaznaczając odpowiednie pole przy zakupie biletów online oraz podając tę informację w kasie, jeśli kupują bilet stacjonarnie. Podczas meczów wymagane jest zakrywanie ust i nosa maseczką.

Zniżki na bilety przysługują uczniom i studentom do 26. roku życia oraz seniorom, którzy ukończyli 60. rok życia. Tak jak w poprzednich latach, tak i w sezonie 2021/2022 została przygotowana także specjalna strefa dla rodzin – kibicując w sektorze nr 117, zlokalizowanym blisko kącika zabaw Trefla, za bilet dla dziecka do 13. roku życia zapłacimy jedynie 2 zł. Z takiej samej stawki – 2 zł za bilet – mogą korzystać grupy szkolne (zgłoszenia grup szkolnych przyjmuje Kamil Leśniewski – k.lesniewski@sport.trefl.com. 1 opiekun na 14 uczniów ma wstęp darmowy).

Taniej z Kartą Mieszkańca

Na pierwszy mecz w 2022 roku Trefl przygotował też specjalną promocję dla mieszkańców, którzy posiadają Gdańską Kartę Mieszkańca. Mając aktywowany pakiet mieszkańca bilet na środowy mecz w każdym sektorze kupimy aż 30% taniej! Wystarczy po wybraniu dowolnego sektora w systemie trefl.ticketsoft.pl wpisać numer Karty Mieszkańca i aktywować zniżkę, a po wybraniu konkretnych miejsc na trybunach cena biletów automatycznie będzie obniżona. Promocja działa tylko online.

Atrakcje podczas meczu

Środowy mecz rozpoczyna dla wielu osób kolejny długi weekend – od 6 do 9 stycznia. Z tej okazji Trefl Gdańsk najlepiej kibicującym fanom rozda w środę aż 100 voucherów do sopockiego Aquaparku. Ponadto w hali jak zawsze czekać będą kącik zabaw Trefla, miniboisko do koszykówki oraz dmuchaniec Polsat Plus Areny Gdańsk.