Mecz z Kibicami na zakończenie sezonu, sala treningowa ERGO ARENY
Kup bilet
26 maj

Rozgrywający zostają w Gdańsku. Marcin Janusz i Łukasz Kozub z nowymi kontraktami

W sezonie 2020/2021 za prowadzenie gry Trefla Gdańsk nadal będzie odpowiadać duet rozgrywających Marcin Janusz i Łukasz Kozub. Pierwszy z nich podpisał roczny kontrakt, natomiast Łukasz Kozub barw „gdańskich lwów” będzie bronić co najmniej przez trzy lata do końca sezonu 2022/2023.

Dla Marcina Janusza nadchodzący sezon będzie trzecim w barwach Trefla Gdańsk. Rozgrywający przeniósł się do Gdańska przed sezonem 2018/2019 z PGE Skry Bełchatów. Podczas dwóch sezonów wystąpił niemal we wszystkich ligowych meczach, a dwukrotnie został wybrany najlepszym zawodnikiem spotkania. Poza świetnym prowadzeniem gry „gdańskich lwów” zanotował także w ostatnich dwóch latach w sumie 29 asów serwisowych oraz 40 punktowych bloków. Swój rekord w liczbie bloków zapisał w lutym tego roku w meczu z MKS-em Będzin, zdobywając w ten sposób pięć punktów.

Bardzo się cieszę, że Marcin zostaje w Gdańsku na kolejny rok. W minionym sezonie pokazał swoje wysokie umiejętności i był ważną postacią naszego zespołu. Uważam go też za jednego z najlepszych polskich zawodników na tej pozycji i myślę, że jest przyszłością polskiej reprezentacji – mówi trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

Z przedłużenia umowy cieszy się także sam zawodnik, który świetnie czuje się w Gdańsku. – Bardzo się cieszę, że spędzę już trzeci sezon w Treflu Gdańsk. W klubie wszystko jest zorganizowane na najwyższym poziomie i niczego mi tutaj nie brakuje. Dodatkowo Gdańsk jest pięknym miastem, w którym świetnie się mieszka, więc bardzo sobie cenię także możliwość korzystania ze wszelkich uroków naszego niezwykłego miasta-gospodarza – mówi Marcin Janusz.

Na pozycji rozgrywającego pozostaje także Łukasz Kozub, który do Trefla dołączył rok temu, przenosząc się do Gdańska z Asseco Resovii. W minionych rozgrywkach pełnił rolę zmiennika Marcina Janusza, wchodząc na boisko w 17 spotkaniach. W połowie grudnia doznał kontuzji kostki, która go wykluczyła z gry na kilka tygodni, jednak po intensywnej pracy indywidualnej powrócił na parkiet.

Bardzo się cieszę, że Łukasz związał się z klubem trzyletnim kontraktem. Widzę w nim duży potencjał i uważam, że w tych nadchodzących sezonach pokaże pełnię swoich umiejętności. Jest to jeden z największych talentów młodego pokolenia, a Gdańsk to świetne miejsce do dalszego rozwoju – mówi trener Michał Winiarski.

Łukasz Kozub już rok temu dołączając do drużyny podkreślał, że ma nadzieję na poczynienie w Treflu progresu, stawiając jako przykład Damiana Schulza, który grał w Gdańsku przez cztery lata i niesamowicie się rozwinął. Teraz chce kontynuować tę drogę i jest o nią spokojny. – Cieszę się, że zostaję w Gdańsku. W minionych rozgrywkach przekonałem się, że klub stoi na bardzo wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym, dzięki czemu jestem spokojny o swój siatkarski rozwój – mówi Łukasz Kozub, który barw Trefla będzie bronił co najmniej do końca sezonu 2022/2023.

 

#CzasNaGdańsk – transferowe informacje połączone z turystycznymi atrakcjami

W mediach społecznościowych Trefl Gdańsk zawodników, którzy kontynuują swoją siatkarską drogę jako „gdańskie lwy”, a także tych, którzy będą dołączać do zespołu będzie przedstawiał na tle gdańskich atrakcji, dołączając tym samym do akcji #CzasNaGdańsk i pokazując atrakcje miasta.

W ramach akcji #CzasNaGdańsk gdańszczanki i gdańszczanie będą obchodzić w weekend 30 i 31 maja Święto Miasta. Atrakcje będą inne niż do tej pory, co oczywiście spowodowane jest panującą epidemią, a świętowanie musi być roztropne. Miasto zaprasza więc mieszkańców i turystów m.in. do kina samochodowego, do którego biletem wstępu będzie paragon z dowolnej gdańskiej restauracji lub baru, a także na przejazdy zabytkowym tramwajem, czy do zwiedzania on-line Muzeum Gdańska oraz wysłuchania za pośrednictwem mediów społecznościowych koncertu z Wieży Ratusza Głównego Miasta.

Przygotowano też specjalne iluminacje świetlne oraz liczne konkursy na Instagramie. Z hasłem #CzasNaGdańsk publikowane są także w mediach społecznościowych Miasta oraz Pani Prezydent Aleksandry Dulkiewicz krótkie filmiki pokazujące uroki Gdańska i lokalną przedsiębiorczość, zachęcające do odwiedzania gdańskich hoteli, restauracji, czy kawiarni.

Również Trefl Gdańsk chce zachęcić zarówno mieszkańców, jak i swoich kibiców z innych części Polski do odkrywania uroków miasta. Przy informacjach o przedłużeniach umów, czy podpisaniu nowych kontraktów prezentowane będą atrakcje Gdańska – zarówno te najbardziej rozpoznawalne, jak i mniej oczywiste. Przy pierwszej informacji o pozostaniu w Gdańsku rozgrywających Marcina Janusza i Łukasza Kozuba zaprezentowano Żuraw M3 ze Stoczni Cesarskiej, na którego szczycie znajduje się punkt widokowy. Serdecznie zapraszamy mieszkańców oraz turystów do odkrywania uroków naszego pięknego miasta – to zdecydowanie #CzasNaGdańsk!

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni