Mecz z Kibicami na zakończenie sezonu, sala treningowa ERGO ARENY
Kup bilet
19 sty

Pucharowe emocje w sopockiej Hali 100-lecia

W środę o godz. 18:30 Trefl Gdańsk podejmie w ramach 1/8 finału TAURON Pucharu Polski zespół Cuprum Lubin. Gdańszczanie do spotkania z lubinianami przystępują dokładnie 5 dni po ostatnim meczu z tym samym przeciwnikiem. W piątek drużyny mierzyły się w rozgrywkach PlusLigi. Cuprum wygrało na własnym terenie 3:1, a jak ocenia trener Winiarski możliwość szybkiego rewanżu to najlepsze, co mogło obecnie być. – Jesteśmy w trudnym momencie i bardzo potrzebujemy dobrego meczu. Myślę, że możliwość rewanżu i zagrania z Lubinem już w środę o dalszą rundę Pucharu Polski to dla nas najlepsza rzecz, która mogła być w tym momencie – mówi szkoleniowiec.

Trefl Gdańsk do rundy 1/8 finału TAURON Pucharu Polski awansował po wygranej 3:0 z BBTS-em Bielsko-Biała. Cuprum Lubin natomiast pokonało 3:1 BKS Visłę Proline Bydgoszcz. W środę drużyny zagrają o awans do 1/4 finału, w którym zwycięzca pojedynku z sopockiej Hali 100-lecia zmierzy się z wygranym z pary Mickiewicz Kluczbork – GKS Katowice. Starcie Trefla bądź Cuprum z drużyną z tej rywalizacji odbędzie się na początku lutego, a wygrany tego meczu uda się już do Wrocławia na Final Four, które odbędzie się w weekend 26 i 27 lutego w hali Orbita. Gdańszczanie do środowego meczu przystępują 5 dni po ligowym pojedynku z lubinianami. Gospodarze wygrali w nim 3:1, a jak ocenia szkoleniowiec „gdańskich lwów” to, nad czym zawodnicy Trefla muszą przede wszystkim pracować to pewność siebie na boisku. – Jesteśmy w trudnym momencie i bardzo potrzebujemy dobrego meczu. Myślę, że możliwość rewanżu i zagrania z Lubinem już w środę o dalszą rundę Pucharu Polski to dla nas najlepsza rzecz, która mogła być w tym momencie – mówi trener Michał Winiarski. – W ostatnich spotkaniach przegraliśmy wiele końcówek i to sprawiło, że nasza pewność siebie podczas meczów spadła. Musimy teraz myśleć tylko i wyłącznie pozytywnie o swojej grze i starać się tą pewność siebie odbudować – dodaje szkoleniowiec.

Pierwszy gwizdek środowego meczu rozbrzmi o godz. 18:30. Mecz nie jest transmitowany w telewizji ani w internecie. Bilety są dostępne w cenach od 10 do 35 zł na www.gdanskielwy.pl oraz w kasie w Hali 100-lecia (od strony ul. Goyki, obok wejścia głównego) od godz. 14:30.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni