Do meczu o 5. miejsce Trefl Gdańsk vs Bogdanka LUK Lublin
23 paź

Przełamanie Cerradu Enei. Punkty zostają w Radomiu

Cerrad Enea Czarni Radom w sobotnim meczu z Treflem Gdańsk zanotowali pierwsze zwycięstwo w tym sezonie PlusLigi. Dwa sety spotkania kończyły się na przewagi, ale niestety obydwa na swoją korzyść rozstrzygnęli gospodarze. Najlepszym graczem meczu został wybrany Paweł Rusin.

Cerrad Enea Czarni Radom – Trefl Gdańsk 3:1 (25:19, 20:25, 31:29, 26:24)

Cerrad Enea: Kędzierski 3, Lemański 13, Rusin 16, Warda 7, Berger 16, Faryna 18, Masłowski (libero) oraz Sadkowski, Gąsior 1, Firszt 1, Santana, Nowowsiak (libero)

Trefl: Lipiński 18, Wlazły 13, Reichert 5, Kampa 1, Mordyl 3, Crer 10, Olenderek (libero) oraz Kozub, Sasak 10, Urbanowicz 4, Mika 5, Łaba

MVP: Paweł Rusin

Liczby meczu:

2 – dwa sety sobotniego spotkania kończyły się na przewagi. W trzeciej partii, choć radomianie prowadzili już 19:14, gdańszczanie wyrównali stan seta. W końcówce drużyny wymieniały cios za ciosem, ale ostatecznie to gospodarze rozstrzygnęli tę partię na swoją korzyść. Na przewagi zakończył się także ostatni set spotkania. Wygrywając 3:1 radomianie w sobotę zapisali na swym koncie pierwsze punkty w tym sezonie PlusLigi.

5 – radomianie w sobotnim meczu zapisali na swoim koncie pięć punktowych bloków więcej niż we wszystkich trzech dotychczasowych meczach razem wziętych. We wcześniejszych spotkaniach Cerrad Enea Czarni blokowali średnio 2,3 raza na mecz (łącznie w trzech meczach 7 bloków), natomiast w sobotę zablokowali gdańszczan aż 12-krotnie. Bardzo skuteczny w tym elemencie gry był Bartłomiej Lemański, który zapisał na swoim koncie 4 punktowe bloki. Mierzący 217 cm środkowy zanotował także trzy asy serwisowe.

1 – statuetka MVP w sobotnim meczu powędrowała do Pawła Rusina. Dla przyjmującego to pierwsze plusligowe wyróżnienie w karierze, bowiem jest tegorocznym debiutantem w najwyższej klasie rozgrywkowej. Do Radomia przeniósł się z ekipy LUK Lublin, czyli obecnego beniaminka ligi mistrzów świata.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie patrona medialnego klubu, portalu trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/Cerrad-Enea-Czarni-Radom-Trefl-Gdansk-3-1-Siatkarze-nie-poszli-za-ciosem-n160759.html.

Najbliższym meczem gdańszczan będzie domowe spotkanie ze Stalą Nysa. Ekipę ze Śląskiego Rzymu „gdańskie lwy” podejmą w ERGO ARENIE w sobotę 30 października o godz. 17:30. Bilety w cenach od 10 do 35 zł czekają na www.gdanskielwy.pl.