NAJBLIŻSZY MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Aluron Virtu CMC Zawiercie
Kup bilet
30 Sty

Przed Treflem seria trzech meczów na wyjeździe

Trefla Gdańsk czeka seria trzech spotkań na wyjeździe, która rozpocznie się w piątek o 17:30 meczem z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Następnie gdańszczanie udadzą się jeszcze do Bełchatowa i Jastrzębia-Zdroju. – To nie będą łatwe spotkania, lecz każdy mecz z drużynami z czołówki tabeli to cenna nauka dla naszego zespołu – mówi przed najbliższymi wyjazdami trener Michał Winiarski.

Trefl Gdańsk piątkowym meczem z Indykpolem AZS-em Olsztyn rozpoczyna mały wyjazdowy maraton. Zanim bowiem gdańszczanie 14 lutego podejmą w ERGO ARENIE Cuprum Lubin, w piątek 31 stycznia zmierzą się na Warmii i Mazurach z olsztynianami, we wtorek 4 lutego udadzą się do Bełchatowa, a w sobotę 8 lutego do Jastrzębia-Zdroju. – Czekają nas trzy trudne mecze na wyjeździe. Akurat przez zmianę terminów spotkań z PGE Skrą i Jastrzębskim Węglem [według terminarza to odpowiednio 14. i 24. kolejki PlusLigi] kalendarz ułożył się tak, że jedziemy na trzy wyjazdy i nie będą to łatwe spotkania. Najpierw gramy z Indykpolem AZS-em Olsztyn, gdzie nastąpiła zmiana na stanowisku trenera, a to zawsze jest pewien bodziec dla drużyny. Na pewno czeka nas ciężki mecz – mówi trener Michał Winiarski.

Dwa dni przed meczem z Treflem Indykpol AZS ogłosił, że nowym szkoleniowcem olsztynian będzie Daniel Castellani. W przeszłości Argentyńczyk był także selekcjonerem biało-czerwonej kadry i w 2010 roku powoływał Michała Winiarskiego jako przyjmującego do składu na Ligę Światową oraz mistrzostwa świata. – Naszą współpracę wspominam bardzo dobrze. Trener Castellani jest świetnym szkoleniowcem i bardzo fajnym człowiekiem. Cieszę się, że się zobaczymy po dość długim czasie, bo ostatni raz widzieliśmy się chyba w 2014 roku podczas mistrzostw świata. Rozmawiałem z nim telefonicznie także przed sezonem, gdy szukałem zawodników na rynku argentyńskim. Jednak w perspektywie naszego piątkowego meczu – mimo nowego szkoleniowca w Olsztynie – dla nas nic się nie zmieniło. Jedziemy tam po prostu walczyć – mówi trener Winiarski.

Dobra wiadomość przed piątkowym meczem jest taka, że do formy wrócił już Paweł Halaba, który niespełna dwa tygodnie temu przed meczem w Radomiu nabawił się stanu zapalnego w kolanie, a w najbliższych dniach do gry powrócić może także Łukasz Kozub, który z kontuzją kostki zmaga się już od sześciu tygodni. – Paweł Halaba zaczął pełne treningi od wtorku i będzie do dyspozycji na piątkowy mecz. Natomiast Łukasz Kozub cały czas pracuje nad powrotem do stuprocentowego zdrowia i czeka go jeszcze kilka dni wdrażania do treningów „szóstkowych”. Bardzo chciałbym go mieć do dyspozycji od przyszłego tygodnia, a jeśli wszystko pójdzie po naszej myśli, to tak będzie – mówi trener Michał Winiarski.

Pierwszy gwizdek piątkowego meczu o godz. 17:30. Transmisja w Polsacie Sport.

 

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni