Turniej w Nowym Dworze Mazowieckim
Kup bilet
02 Sie

Pozytywne emocje, dobry klimat – Trefl Gdańsk inauguruje przygotowania do sezonu 2021/2022

W poniedziałek 2 sierpnia siatkarze Trefla Gdańsk powrócili do treningów i rozpoczęli okres przygotowawczy przed sezonem 2021/2022. Przez najbliższe rozgrywki drużynie, a także całemu klubowi towarzyszyć będzie hasło ‘pozytywne emocje, dobry klimat’. Jak powiedział kilka miesięcy temu trener Winiarski Trefl Gdańsk to klub, który ma duszę. Kibice natomiast niejednokrotnie podkreślają, że gdański klub to jedno z najbardziej pozytywnych miejsc w internecie. Te pozytywne wartości „gdańskie lwy” chcą przekazywać kibicom i całemu sportowemu środowisku.

Okres przygotowawczy Trefla Gdańsk przed sezonem 2021/2022 będzie trwał dziewięć tygodni, ale pierwsze jego dni są nietypowe, ponieważ już w środę „gdańskie lwy” udają się do Krakowa na rozgrywki plażowe PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki. 2 sierpnia w ERGO ARENIE stawił się niemal cały skład „gdańskich lwów” na nadchodzący sezon. Później do drużyny dołączy tylko Moritz Reichert, który obecnie przygotowuje się z kadrą Niemiec do mistrzostw Europy. W trakcie okresu przygotowawczego zastąpi go Aliaksei Nasevich, zawodnik II-ligowego zespołu Trefla. – Po raz pierwszy początek okresu przygotowawczego będzie oznaczał głównie siatkówkę plażową, aczkolwiek zaczęliśmy zajęciami w siłowni, czyli tak jak w latach ubiegłych. Turniej w Krakowie będzie po części wprowadzeniem, czasem na poznanie siebie, szczególnie z nowymi zawodnikami, a przy okazji będziemy także oczywiście grali w siatkówkę. Co prawda dla mnie siatkówka plażowa i siatkówka halowa to są dwa różne sporty – mówi z uśmiechem trener Michał Winiarski. – Można powiedzieć, że mamy dużo szczęścia, ponieważ nie ma z nami tylko Moritza, który będzie grał w mistrzostwach Europy i tak naprawdę jest cały czas w treningu. W Gdańsku zastąpi go młody zawodnik Aleks i z nim w składzie, w 14 zawodników, jedziemy już w środę do Krakowa. Tak jak powiedziałem, ten wyjazd da nam czas zarówno na poznanie siebie nawzajem, jak i na granie oraz zabawę. Codziennie na treningach staram się, by było dużo gierek, które polegają właśnie na rywalizacji, także sądzę, że i przy tej plażowej okazji do zabawy na pewno każdy będzie chciał też zagrać jak najlepiej i wygrać – dodaje trener Winiarski.

Zawodnicy jeszcze przed pierwszym treningiem przeszli podstawowe badania lekarskie, a we wtorek, zanim zjawią się na treningu na plaży na LOTOS Stadionie Letnim Gdańsk, przejdą także dodatkowe pomiary tkanki. – Tak jak co roku, odkąd pracuję w Gdańsku, zawodnicy zawsze między sezonami dostają indywidualny program do wykonania i mają świadomość, jak ważny jest to czas do przepracowania, zanim zaczniemy wspólne treningi. Podczas pomiarów sprawdzimy, kto jak przepracował ten okres, zobaczymy, jak zawodnicy wyglądają fizycznie, w przypadku tych chłopaków, dla których jest to kolejny sezon w Treflu porównany wyniki do poprzednich rozgrywek, a także możemy później kontrolować wyniki w trakcie sezonu – mówi trener Winiarski.

Główne hasło, które będzie towarzyszyć drużynie w sezonie 2021/2022 to ‘pozytywne emocje, dobry klimat’. W komunikacji pojawią się też wartości, które są ważne zarówno dla zespołu, jak i całego klubu, jak pasja, ambicja, otwartość, jedność, ludzie, wsparcie, szacunek. – Pod koniec ubiegłego sezonu, podczas jednego z łączeń online z kibicami, trener Michał Winiarski odpowiadając na pytanie, jak czuje się w Gdańsku, jak tutaj mu się pracuje, powiedział, że Trefl Gdańsk to klub, który ma duszę. Tę wyjątkową atmosferę zarówno w zespole, jak i pionie organizacyjnym klubu, walory płynące z nadmorskiego położenia, otwartość mieszkańców Gdańska, wzajemne wsparcie i szacunek podkreślają także wszyscy zawodnicy, którzy dołączają do Trefla. To też aspekty, które wyróżniają nas na sportowej mapie Polski. W minionych rozgrywkach również kibice komentując nasze posty w social mediach podkreślali, że tworzymy jedno z najbardziej pozytywnych miejsc w internecie. W świecie, w którym jest dużo hejtu, dużo negatywnych emocji, chcemy pokazywać, że kierując się tymi pozytywnymi wartościami wspólnie możemy tworzyć społeczność, która się wspiera, jest otwarta na drugiego człowieka, w której najważniejsi są ludzie, a siatkówka i związane z nią inicjatywy to nasza pasja. Po długim czasie pandemii w sezonie 2021/2022 chcemy także zadbać o sferę psychiczną kibiców – pokazując, że Gdańsk to idealne miejsce do naładowania baterii i czerpania pozytywnej energii – mówi Justyna Gdowska, kierownik marketingu i komunikacji Trefla Gdańsk.

Claim ‘pozytywne emocje, dobry klimat’ będzie stosowany przy herbie klubu oraz we wszystkich materiałach graficznych oraz wideo. Hasło i wartości pojawią się także na strojach meczowych. Obok hashtaga „gdańskie lwy”, z którym związane są misja i wizja klubu, będą wyznaczać kierunki do działań komunikacyjnych oraz community relations Trefla Gdańsk.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni