Turniej w Nowym Dworze Mazowieckim
Kup bilet
11 Wrz

Półmetek sparingów Trefla Gdańsk – w weekend w Bydgoszczy

Po meczach kontrolnych w Starej Kiszewie i Elblągu, w weekend 11 i 12 września Trefl Gdańsk rozgrywa spotkania sparingowe w Bydgoszczy podczas Enea Bydgoszcz Volleyball Cup. W nietypowym turnieju „gdańskie lwy” zmierzą się z aż czterema przeciwnikami, grając dwa mecze dziennie. Sparing-partnerami Trefla będą pierwszoligowe ekipy eWinner Gwardii Wrocław, Krispolu Września i BKS Visły Proline Bydgoszcz, a także niemiecki klub Netzhoppers KW. Niezależnie od wyników każdy mecz będzie trwał trzy partie, a cały turniej wygra ekipa z największą liczbą wygranych setów.

Trefl Gdańsk ma już za sobą cztery mecze kontrolne. 25 i 26 sierpnia gdańszczanie sparowali z beniaminkiem PlusLigi LUK Politechniką Lublin w Starej Kiszewie. Mecze były niezwykle zacięte – w pierwszym spotkaniu Trefl wygrał 3:2 (25:23, 26:28, 31:29, 13:25, 16:14), a drugie starcie zakończyło się nietypowo remisem 2:2 (27:25, 12:25, 21:25, 25:22). Tydzień temu „gdańskie lwy” spotkały się natomiast w Elblągu z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Pierwsze spotkanie padło łupem rywali 3:1 (23:25, 25:18, 25:22, 28:26), natomiast w drugim „gdańskie lwy” nie straciły ani jednego seta (25:17, 25:20, 25:19). W ten weekend podopieczni Michała Winiarskiego rozegrają cztery kolejne sparingi. W Bydgoszczy spotkają się z kolejno eWinner Gwardią Wrocław (sobota, godz. 13:30), Netzhoppers KW (sobota, godz. 19:30), Krispolem Września (niedziela, godz. 10:00) oraz BKS-em Visłą Proline Bydgoszcz (niedziela, godz. 14:00). Niezależnie od wyników każdy mecz będzie trwał trzy sety, za każdą wygraną partię drużyny dostają po jednym punkcie, a cały turniej wygra ten zespół, który zgromadzi najwięcej „oczek”, czyli wygranych setów.

Chcę, żebyśmy coraz bardziej przekładali założenia treningowe na mecze. Tylko dzięki temu będziemy mogli iść do przodu jako drużyna. W tym tygodniu naprawdę bardzo fajnie popracowaliśmy i jestem przekonany, że zespół jest na innym etapie niż siedem dni temu. Ponieważ w Bydgoszczy rozgrywamy dwa mecze dziennie z pewnością będziemy rotować zawodnikami. Jest to dość nietypowy turniej i na pewno będziemy musieli w nim zwracać uwagę także na zdrowie i możliwości zawodników. Przede wszystkim tak jak w każdym meczu będziemy starali się wdrażać to, nad czym pracujemy na treningach – mówił przed wyjazdem do Bydgoszczy trener Michał Winiarski.

Na sparingi w województwie kujawsko-pomorskim gdańszczanie udali się w lekko zmienionym składzie niż ten, w którym przystępowali do poprzednich meczów. Ponieważ Jordan Zaleszczyk nie otrzymał powołania na mistrzostwa świata U21, które na przełomie września i października odbędą się w Bułgarii i Włoszech, wrócił już ze zgrupowania reprezentacji do Gdańska i obecnie szykuje się z Treflem do sezonu ligowego.

– Jordan dołączył do nas w piątek. Szkoda, że nie uda mu się pojechać na mistrzostwa świata, wiem, że bardzo tego chciał, ale takie jest życie sportowca. Myślę, że teraz szybko wdroży się w nasze treningi, a dla mnie jego powrót do klubu oznacza możliwość rotacji środkowymi w większym wymiarze. Nadal będzie z nami młodzieżowy zawodnik Adam Golik, który zastępuje Karola Urbanowicza, natomiast Paweł Dolak, który trenował z nami przez ostatnie tygodnie powrócił do treningów z juniorami – mówi trener Winiarski.

Po meczach sparingowych w Bydgoszczy gdańszczan czekają jeszcze dwa wyjazdy kontrolne. W piątek i sobotę 17 i 18 września będą rywalizować w Suwałkach, a od piątku 24 września do niedzieli 26 września w Nowym Dworze Mazowieckim. W pierwszy weekend października rozpoczną natomiast zmagania ligowe.

 

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni