MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs GKS Katowice
Kup bilet
26 Sie

Plan sparingów Trefla Gdańsk przed sezonem 2019/2020

Trefl Gdańsk w poniedziałek 19 sierpnia rozpoczął okres przygotowawczy do sezonu 2019/2020. W sumie do pierwszego meczu PlusLigi zawodnicy szykują się przez 10 tygodni, a już w połowie września oprócz treningów pojawią się też sparingi. Pierwsze gry kontrolne zaplanowane zostały na 12 i 13 września z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki.

Siatkarze Trefla Gdańsk pierwszy mecz sezonu 2019/2020 rozegrają w niedzielę 27 października z PGE Skrą Bełchatów w ERGO ARENIE. Na przygotowania „gdańskie lwy” mają więc łącznie 10 tygodni. – Pierwszy okres przygotowań oznacza dużo pracy fizycznej w siłowni, ale pojawią się też technika połączona razem z wytrzymałością. W pierwszym tygodniu zajęć trenowaliśmy raz dziennie, tak by zawodnicy mieli też czas na aklimatyzację w nowym miejscu. Obecnie w poniedziałki, środy i piątki dochodzą już też popołudniowe jednostki treningowe – mówi trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski. Na pierwsze sparingi czas przyjdzie w drugim tygodniu września. 12 września do Gdańska przyjedzie MKS Ślepsk Malow Suwałki i drużyny spotkają się w ERGO ARENIE. Trenerzy zespołów zaplanowali jeden wspólny trening i jeden mecz kontrolny. Sparing ten będzie zamknięty dla publiczności.

Tydzień później – 20 i 21 września – gdańszczanie udadzą się do Rypina, gdzie spotkają się z Indykpolem AZS-em Olsztyn. W piątek 20 września zespoły zmierzą się o godz. 17, a w sobotę 21 września o godz. 12. Oba mecze będą otwarte dla publiczności, a więcej informacji na temat spotkań można znaleźć na Facebooku Rypińskiego Centrum Sportu https://www.facebook.com/events/483659652418711/. Z kolei w ostatni weekend września – sobotę 28.09 i niedzielę 29.09 – „gdańskie lwy” udadzą się do Gostycyna, gdzie spotkają się cztery drużyny – oprócz Trefla będą to Indykpol AZS Olsztyn, Chemik Bydgoszcz oraz Netzhoppers Königs Wusterhausen.

Pierwszy weekend października (piątek i sobota 4-5.10) oznacza z kolei wyjazd do Suwałk, gdzie oprócz gdańszczan zameldują się także gospodarze – MKS Ślepsk Malow, a także ONICO Warszawa i Indykpol AZS. Dwa tygodnie przed startem ligi – 11 i 12 października – gdańszczanie udadzą się do Solca Kujawskiego. Tam spotkają się ponownie z Chemikiem Bydgoszcz i zespołem ze stolicy, a także z Cuprum Lubin.

Ostatnie mecze sparingowe „gdańskie lwy” rozegrają w czwartek i piątek 17 i 18 października z Indykpolem AZS-em Olsztyn. Trefl będzie ich gospodarzem, a mecze najprawdopodobniej odbędą się w jednej z miejscowości położonych niedaleko Gdańska i będą otwarte dla publiczności. Gdy tylko znane będą miejsce i godziny meczów, klub będzie informować o wszystkich szczegółach. Tuż po ostatnich spotkaniach kontrolnych – na sobotę 19 października – planowana jest z kolei prezentacja drużyny, a pierwszy mecz sezonu 2019/2020 odbędzie się w niedzielę 27 października w ERGO ARENIE. Gdańszczanie podejmą w tym inauguracyjnym starciu PGE Skrę Bełchatów. Sprzedaż biletów na to spotkanie zostanie uruchomiona, gdy znana będzie godzina meczu (najprawdopodobniej na przełomie września i października), a obecnie na www.gdanskielwy.pl dostępne są całosezonowe karnety.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni