Emocje w Hali 100-lecia! Trefl Gdańsk vs Cerrad Enea Czarni Radom
Kup bilet
08 sty

Pierwszy wyjazd w 2022 roku

W niedzielę 9 stycznia o godz. 20:30 Trefl Gdańsk zmierzy się w Zawierciu z Aluronem CMC i będzie to pierwszy mecz wyjazdowy „gdańskich lwów” w 2022 roku. Gdańszczanie do Zawiercia udali się bez Mariusza Wlazłego i Jordana Zaleszczyka, którzy zmagają się z drobnymi problemami zdrowotnymi. Wszyscy zawodnicy i członkowie sztabu szkoleniowego, którzy pojechali na Śląsk przed wyjazdem profilaktycznie przeszli testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wszystkie próbki dały wyniki ujemne. Transmisja niedzielnego meczu w Polsacie Sport.

Trefl Gdańsk w styczniu rozgrywa aż 6 meczów – 5 w ramach PlusLigi i jeden Pucharu Polski. Pierwszy domowy mecz w 2022 roku już za gdańszczanami, a teraz czas na pierwsze spotkanie wyjazdowe. W niedzielę o godz. 20:30 gdańszczanie zmierzą się w Zawierciu z Aluronem CMC. Niedzielny rywal Trefla zajmuje obecnie czwarte miejsce w tabeli, a w jedenastu dotychczasowych meczach zanotował tylko trzy porażki. W pierwszym meczu obu drużyn w październiku w ERGO ARENIE górą byli zawiercianie, którzy wygrali 3:1, jednak w spotkaniu tym nie brakowało walki i sporych emocji. Również początek 2022 roku póki co jest bardziej udany dla drużyny trenera Kolakovicia. Zawiercianie w czwartek wygrali w Suwałkach bez straty seta, natomiast gdańszczanie dzień wcześniej nie doprowadzili do tie-breaka w meczu z GKS-em Katowice. W niedzielę podopiecznych trenera Winiarskiego czeka bardzo ciężkie zadanie, ale z pewnością „gdańskie lwy” będą się chciały pokazać z jak najbardziej walecznej strony.

Trefl Gdańsk do Zawiercia udał się bez dwóch zawodników – kapitana drużyny Mariusza Wlazłego oraz środkowego Jordana Zaleszczyka. Mariusz Wlazły już przed środowym meczem zgłosił drobne problemy zdrowotne, w związku z czym zabrakło go w ERGO ARENIE, a następnie trochę gorszy stan zdrowia zasygnalizował także młody środkowy. Wszyscy pozostali zawodnicy oraz członkowie sztabu szkoleniowego, którzy udali się na Śląsk, przed wyjazdem profilaktycznie przeszli testy na obecność wirusa SARS-CoV-2. Wszystkie próbki dały wyniki ujemne.

Transmisja meczu w niedzielę o godz. 20:30 w Polsacie Sport.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni