NAJBLIŻSZY MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Aluron Virtu CMC Zawiercie
Kup bilet
12 Wrz

Pierwszy sparing „gdańskich lwów” przed sezonem 2019/2020 zakończony remisem 2:2

Niespełna cztery tygodnie po starcie okresu przygotowawczego Trefl Gdańsk rozegrał pierwszy mecz sparingowy przed sezonem 2019/2020. Gdańszczanie zmierzyli się z MKS-em Ślepsk Malow Suwałki i spotkanie zakończyło się… remisem 2:2. – Z trenerem Kowalem umówiliśmy się na rozegranie czterech setów i mecz ułożył się tak, że faktycznie podzieliliśmy się tymi partiami. Cieszę się z postawy drużyny, widziałem walkę i zaangażowanie – powiedział po meczu Michał Winiarski, trener Trefla Gdańsk.

Trefl Gdańsk okres przygotowawczy do sezonu 2019/2020 rozpoczął w poniedziałek 19 sierpnia. Po blisko czterech tygodniach treningów gdańszczanie rozegrali pierwszy mecz kontrolny z drużyną z Suwałk, która okres przygotowawczy inaugurowała blisko dwa tygodnie wcześniej niż żółto-czarni.    Czwartkowy sparing zakończył się niespotykanym w siatkówce remisem 2:2, bowiem na tyle setów umówili się trenerzy Kowal i Winiarski, a także tak spotkanie ułożyło się sportowo. Pierwszego seta gdańszczanie wygrali na przewagi do 24, następnie partię na swoją korzyść rozstrzygnęli goście (25:21), by kolejna część ponownie padła łupem gospodarzy (25:23). Czwarty i ostatni set zakończył się wygraną Suwałk do 18.

Jesteśmy w czwartym tygodniu przygotowań i powiem szczerze, że jest to taki moment treningów, gdy zawodnicy mają bardzo dużo w nogach. Jestem zadowolony z gry i zaangażowania, przede wszystkim widziałem walkę na boisku, natomiast poszczególne elementy jak atak, szybkość, zagrywka obrazują ten moment, w którym jesteśmy. Z wyniku nie wiem, czy mogę być zadowolony, ponieważ w siatkówce nie ma remisów, a my dziś kończymy mecz wynikiem 2:2, natomiast cieszę się, że zespół podszedł do meczu naprawdę zmobilizowany – powiedział trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

Trener Winiarski w meczu skorzystał w sumie z 12 graczy, a spotkanie w wyjściowej szóstce zaczęli Bartosz Filipiak, Mateusz Janikowski, Paweł Halaba, Marcin Janusz, Bartłomiej Mordyl, Wojciech Grzyb oraz Maciej Olenderek (libero). Najwięcej punktów zdobył atakujący Bartosz Filipiak – 15 „oczek”. W sumie gdańszczanie osiągnęli 59% skuteczności w przyjęciu i 43% w ataku, a także posłali pięć asów serwisowych i siedmiokrotnie skutecznie zablokowali przeciwników. Po stronie gdańszczan zabrakło dwóch graczy – Rubena Schotta, który jutro wraz z reprezentacją Niemiec rozpoczyna walkę w mistrzostwach Europy, a także Fabiana Majcherskiego, który zmaga się z drobnym urazem. – Dziś Rubena Schotta zastąpił Mateusz Janikowski, który przyszedł do nas z Warszawy i myślę, że dla niego to nowość, że jest zawodnikiem szóstkowym, który gra cały mecz, a mnie cieszy, że wywiązał się z tego bardzo dobrze. Fabian w drugim tygodniu przygotowań doznał urazu, na szczęście nie było to nic poważnego i tak naprawdę już wrócił do ćwiczeń indywidualnych. Pod jego nieobecność trenuje z nami Bartek Weber – libero drużyny juniorów – a także drugi z graczy z juniorów Kuba Kraut, który podczas zajęć zastępuje Rubena Schotta – powiedział trener Winiarski.

W piątek drużyny spotkają się ponownie, tym razem na wspólnym treningu. Kolejne sparingi czekają gdańszczan w przyszłym tygodniu – w piątek i sobotę w Rypinie. Tam „gdańskie lwy” zmierzą się z Indykpolem AZS-em Olsztyn, a oba mecze będą otwarte dla publiczności. Więcej informacji można znaleźć na fanpage’y Rypińskiego Centrum Sportu (https://www.facebook.com/RCSRypin/).

Przypominamy, że na www.gdanskielwy.pl trwa sprzedaż całosezonowych karnetów na domowe mecze Trefla Gdańsk w sezonie 2019/2020. Sezon PlusLigi drużyna trenera Winiarskiego zainauguruje w niedzielę 27 października w ERGO ARENIE starciem z PGE Skrą Bełchatów. Sprzedaż biletów na ten mecz zostanie uruchomiona na początku października.

Trefl Gdańsk – MKS Ślepsk Malow Suwałki 2:2 (26:24, 21:25, 25:23, 18:25)

Trefl Gdańsk: Filipiak 15, Janusz 1, Janikowski 11, Halaba 12, Mordyl 1, Grzyb 2, Olenderek (libero) oraz Kozub, Jakubiszak 1, Weber (libero), Urbanowicz 1, Crer 11

MKS Ślepsk: Siek 5, Klinkenberg 7, Szerszeń 13, Bołądź 18, Takvam 8, Gonciarz, Filipowicz (libero) oraz Skrzypkowski 4, Rudzewicz, Rohnka 8, Sapiński 1, Stańczak (libero)

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni