Do meczu o 5. miejsce Trefl Gdańsk vs Bogdanka LUK Lublin
14 gru

Pierwsza przegrana „gdańskich lwów” na wyjeździe – wicelider tabeli mocniejszy

Po zaciętej walce Trefl Gdańsk przegrał z VERVĄ Warszawa ORLEN Paliwa 0:3, jednak przez większość spotkania oglądaliśmy wyrównaną walką, o czym świadczą wyniki setów – 23:25, 23:25, 25:27. Dla gdańszczan to pierwsza przegrana na wyjeździe.

VERVA Warszawa ORLEN Paliwa – Trefl Gdańsk 0:3 (25:23, 25:23, 25:27)

VERVA Warszawa: Kwolek 14, Brizard 1, Wrona 7, Nowakowski 8, Tillie 6, Udrys 13, Wojtaszek (libero) oraz Król, Niemiec, Grobelny

Trefl Gdańsk: Filipiak 16, Janusz, Schott 6, Halaba 13, Crer 7, Grzyb 7, Olenderek (libero) oraz Kozub, Jakubiszak 1, Sasak, Janikowski

MVP: Piotr Nowakowski

Liczby meczu:

6 – zaledwie sześć ‘małych’ punktów więcej zdobyli w sobotnim meczu gracze VERVY Warszawa. Pierwszy i drugi set kończyły się wynikami do 23, a w trzecim do wyłonienia zwycięzcy potrzebna była gra na przewagi. Spotkanie miało wyrównany przebieg, w inauguracyjnej i ostatniej partii to „gdańskie lwy” w trakcie gry często osiągały jedno, dwu-punktową przewagę, jednak ostatecznie gospodarze rozstrzygali końcówki na swoją korzyść. Inny przebieg miał drugi set, który kontrolowali gracze ze stolicy i choć podopiecznym trenera Winiarskiego udało się w końcówce zniwelować przewagę drużyny Anastasiego do jednego „oczka” (23:24), ostatecznie gospodarze wykorzystali piłkę setową.

1 – dla „gdańskich lwów” sobotni mecz był pierwszą przegraną na wyjeździe, a także pierwszą przegraną do zera w setach w tym sezonie PlusLigi. Wcześniej poza domem gdańszczanie mierzyli się w Zawierciu, Będzinie, Lubinie i Katowicach i w sumie do Gdańska przywieźli 11 punktów. Warszawianie z kolei w sobotę odnieśli 10-te zwycięstwo i umocnili się w czołówce ligowej tabeli – na drugiej pozycji.

3 – już za trzy dni przed Treflem kolejna walka o ligowe punkty. We wtorek o godz. 17:30 zmierzą się w Suwałkach z tamtejszym Ślepskiem Malow. Na północny wschód Polski „gdańskie lwy” udają się prosto z Warszawy.