Do meczu o 5. miejsce Trefl Gdańsk vs Bogdanka LUK Lublin
28 lis

PGE Skra Bełchatów wygrywa w ERGO ARENIE

PGE Skra Bełchatów wygrała w niedzielne popołudnie na granicy Gdańska i Sopotu bez straty seta. Emocji kibicom dostarczył trzeci set, w którym do stanu 21:21 walka toczyła się punkt za punkt. Niedzielne spotkanie z trybun hali oglądało 4800 kibiców.

Trefl Gdańsk – PGE Skra Bełchatów 0:3 (18:25, 13:25, 22:25)

Trefl: Lipiński 7, Wlazły 12, Reichert 6, Kampa 1, Urbanowicz 1, Crer 3, Pruszkowski (libero) oraz Kozub 1, Sasak, Mika 7, Mordyl 1

PGE Skra: Kłos 12, Kooy 7, Ebadipour 12, Atanasijević 13, Łomacz 3, Bieniek 7, Piechocki (libero) oraz Schulz, Taht 1

MVP: Grzegorz Łomacz

Widzów: 4800

Liczby meczu:

5 – aż pięć punktowych bloków zanotował w niedzielnym meczu Karol Kłos. Bełchatowianie niezwykle skutecznie blokowali w niedzielę ataki gdańszczan, a także dobrze spisywali się w polu zagrywki. Pierwszy set do stanu 12:11 dla PGE Skry miał wyrównany przebieg i goście odskakiwali na przeważnie 1-2 oczka. W dalszej części seta rywale zbudowali większą przewagę, uciekając na pięć punktów (19:14). Drugi set od samego początku należał do bełchatowian, z kolei trzeci rozpoczął się od prowadzenia Trefla 4:0, ale goście szybko włączyli wyższy bieg. Ta partia miała najbardziej wyrównany przebieg, od stanu 5:5 walka toczyła się punkt za punkt. Emocje nie malały do stanu 21:21, jednak wtedy najpierw Grzegorz Łomacz zanotował punkty blok, a następnie punkt po długiej wymianie zdobył Milad Ebadipour.

1410 – w przerwie meczu, między pierwszym a drugim setem, przy boisku odbyła się licytacja koszulki Michała Winiarskiego na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci. Trener Trefla na licytację przekazał swój trykot meczowy z ostatniego sezonu gry w Bełchatowie, oczywiście opatrzony autografem. Cena wywoławcza koszulki wynosiła 500 zł, a aukcję wygrali kibice ze ‘Strefy 114’ – od lat bardzo mocno dopingujący „gdańskie lwy”. Koszulka została wylicytowana za kwotę 1410 zł, która już została przekazana na rzecz Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci! Licytacje kolejnych koszulek, które były eksponowane przy boisku, a także z którymi gracze Trefla wyszli na przedmeczową prezentację na środku boiska, rozpoczęły się już na Allegro – https://allegro.pl/charytatywni/fundacja-pomorskie-hospicjum-dla-dzieci/cele/licytuj-siatkarskie-koszulki-dla-pomorskiego-hospicjum-dla-dzieci/kolekcje.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie patrona medialnego Trefla Gdańsk, portalu trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/TREFL-Gdansk-PGE-Skra-Belchatow-0-3-n161803.html.

Najbliższym domowym rywalem Trefla będzie beniaminek PlusLigi, LUK Lublin! Mecz odbędzie się w niedzielę 12 grudnia o 20:30 w ERGO ARENIE, a bilety w cenach od 10 do 35 zł czekają na www.gdanskielwy.pl.