Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
05 lip

Paweł Pietraszko środkowym Trefla Gdańsk

Paweł Pietraszko od nowego sezonu dołączy do drużyny Trefla Gdańsk. 33-letni środkowy przenosi się do stolicy Pomorza z Dolnego Śląska. – Kiedy otrzymałem propozycję gry w Treflu wiedziałem, że nie mogę odmówić. Klub i miasto Gdańsk dają ogromne możliwości. Razem z drużyną chcę walczyć o najwyższe cele – mówi Paweł Pietraszko.

Paweł Pietraszko swoją przygodę z zawodową siatkówką rozpoczął w 2010 roku, w drużynie AZS Politechniki Opolskiej. Kolejne lata rozgrywał m.in. w klubach pierwszoligowych, takich jak Kęczanin Kęty i PSG KPS Siedlce. W 2015 roku trafił do GKS-u Katowice, z którym rok później sięgnął  po mistrzostwo 1.Ligi, tym samym awansując do PlusLigi.

W Katowicach spędził 3 lata. Stamtąd trafił do Indykpol AZS Olsztyn, gdzie grał przez dwa kolejne sezony. W 2020 roku z Olsztyna przeniósł się do Lubina, gdzie barw „miedziowych” bronił przez cztery lata. W ostatnim sezonie zagrał w 29 meczach zdobywając 226 punktów.

Jestem bardzo podekscytowany, że w następnym sezonie będę bronić barw Trefla Gdańsk – mówi Paweł Pietraszko. – Po czterech latach w Lubinie nadszedł czas na zmiany. Kiedy otrzymałem propozycję gry w Treflu wiedziałem, że nie mogę odmówić. Klub i miasto Gdańsk dają ogromne możliwości. Razem z drużyną chcę walczyć o najwyższe cele. Jestem przekonany, że sprawimy niejedną niespodziankę w nadchodzących rozgrywkach i osiągniemy zadowalający wynik – zakończył Paweł Pietraszko.

Paweł Pietraszko to zawodnik o niezwykłym potencjale i wielkim sercu do gry. Jestem przekonany, że jego obecność w drużynie znacząco wzmocni nasz zespół i pomoże w osiągnięciu zamierzonych celów w nadchodzącym sezonie. Jego doświadczenie i umiejętności będą bezcenne zarówno na boisku, jak i poza nim – mówi Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Paweł Pietraszko związał się z klubem dwuletnim kontraktem.

_________________________

Przypomnijmy, że ważne kontrakty mają: atakujący Aliaksei Nasevich, rozgrywający: Lukas Kampa, Kamil Droszyński, środkowy Janusz Gałązka, przyjmujący: Piotr Orczyk, Jakub Czerwiński, libero Voitto Koykka. Nowe kontrakty podpisali: atakujący Jakub Jarosz, przyjmujący Rafał Sobański, środkowi: Bartłomiej Mordyl i Moustapha M’Baye oraz libero Fabian Majcherski.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Partner Techniczny

Patroni medialni