NAJBLIŻSZY MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Aluron Virtu CMC Zawiercie
Kup bilet
18 Paź

Okres przygotowawczy zakończony zwycięstwem

Wygraną 3:1 z Indykpolem AZS-em Olsztyn siatkarze Trefla Gdańsk zakończyli cykl sparingów przed sezonem 2019/2020. Ostatnie mecze kontrolne odbywały się w Cedrach Wielkich, nieopodal Gdańska. Pierwszy z dwóch meczów padł łupem „Zielonej Armii”, ale w piątek spotkanie należało już do gdańszczan.

Trefl Gdańsk przed sezonem 2019/2020 rozegrał w sumie 11 meczów sparingowych. Padły w nich dwa rzadko spotykane jak na siatkówkę, remisy, cztery zwycięstwa, a pięciokrotnie gdańszczanie musieli uznać wyższość przeciwnika – dwukrotnie po tie-brekach. Na koniec okresu przygotowawczego Trefl podejmował swojego najczęstszego sparing-partnera – Indykpol AZS Olsztyn – w Cedrach Wielkich położonych niedaleko od Gdańska. Żółto-czarni co roku bowiem starają się organizować mecze kontrolne w pomorskich gminach, tak by zachęcać ich mieszkańców do kibicowania „gdańskim lwom” w ERGO ARENIE. Pierwszy z dwóch meczów rozstrzygnęli na swoją korzyść olsztynianie. Po dwóch partiach zakończonych raz do 18 dla gości, a następnie w tym samym stosunku dla gospodarzy, w trzecim secie gdańszczanie byli bliscy dogonienia w końcówce rywali, broniąc kilka piłek meczowych. Ostatecznie jednak to „zielona armia” wyszła na prowadzenie 2:1, a w czwartej partii zdecydowanie częściej punktowała. – Z samego wyniku nie mogę być dzisiaj zadowolony, ponieważ graliśmy słabsze spotkanie, gdzie mieliśmy swoje też momenty, w których zdecydowanie powinniśmy być lepsi. Natomiast to jest mecz towarzyski, zdaję sobie sprawę na jakim etapie jesteśmy. To nie zmienia naszych aspiracji i pracy, którą sobie założyliśmy. Jestem pozytywnie zaskoczony niektórymi momentami, natomiast są też momenty nad którymi wiem, gdzie musimy pracować – mówił po meczu trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (18:25; 25:18; 23:25; 12:25)

Trefl: Halaba 13, Filipiak 8, Crer 8, Grzyb 7, Ruben 5, Janusz 2, Olenderek (l.) oraz Sasak 7, Jakubiszak 5, Janikowski, Kozub i Majcherski (l.)

Indykpol AZS Olsztyn: Hadrava 17, Żaliński 17, Andringa 10, Poręba 8, Seyed 8, Woicki 1, Żurek (l.) oraz Kowalski, Klobucar, Kapica, Sokołowski, Mika

Na odwrócenie się ról długo nie musieliśmy czekać. W piątek, w ponownie wypełnionej po brzegi hali w Cedrach Wielkich, to gdańszczanie rozpoczęli mecz od zwycięskiego seta (25:18). I choć w kolejnej odsłonie lepsi byli goście, a w trzeciej partii Olsztyn miał już piłkę setową (25:24) Trefl zachował zimną krew i rozstrzygnął tę partię na przewagi na swoją korzyść, by w ostatniej odsłonie utrzymywać bezpieczną przewagę (25:18). W piątkowym starciu po stronie gdańszczan najczęściej punktował Kewin Sasak. Bardzo dobrze funkcjonował też gdański blok – 12 punktów kontra 4 „oczka” olsztynian zdobyte tym elementem gry. Aż cztery z punktowych bloków należały do Bartłomieja Mordyla, a trzy do Wojciecha Grzyba.

Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 3:1 (25:18; 21:25; 27:25; 25:18)

Trefl: Halaba 10, Grzyb 5, Filipiak 4, Crer 4, Schott 3, Janusz 1, Olenderek (l.) oraz Sasak 11, Jakubiszak 9, Janikowski 6, Urbanowicz 6, Mordyl 6, Kozub 1 oraz Majcherski (l.)

Indykpol AZS Olsztyn: Żaliński 12, Hadrava 11, Poręba 8, Andringa 7, Seyed 7, Woicki, Żurek (l.) oraz Kapica 6, Pietraszko 5, Klobucar 3, Sokołowski 3, Mika, Kowalski, Zabłocki (l.)

Po ostatnim zwycięskim sparingu nadchodzi ten moment, na który wszyscy czekają najbardziej. Już w przyszły weekend – w niedzielę 27 października o godz. 17:30 – Trefl zainauguruje nowy sezon PlusLigi. Na początek do ERGO ARENY przyjedzie PGE Skra Bełchatów, więc szykuje się świetne widowisko! Bilety na to starcie czekają na www.gdanskielwy.pl.

Z kolei już w tę sobotę – 19 października – Trefl zaprasza kibiców do Forum Gdańsk na godz. 15:00 na przedsezonową prezentację drużyny (poziom 0, na mostku).

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni