13 Mar

Odlotowi libero na ćwierćfinały Ligi Mistrzów

Libero „gdańskich lwów” – Maciej Olenderek i Fabian Majcherski – podczas ćwierćfinałowych  meczów Ligi Mistrzów z Zenitem Kazań będą dodatkowo uskrzydleni. Sponsor Złoty gdańskiego klubu – Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy – przygotował bowiem dla zawodników wyjątkowe stroje na dwa mecze z mistrzem Rosji, w pełni nawiązujące do identyfikacji wizualnej lotniska.

Niebieskie barwy, zdjęcie Portu Lotniczego z tyłu koszulki oraz na rękawkach, a także boki T-shirtów w kolorach linii lotniczych SWISS i EasyJet oraz hasła „Lataj z Gdańska” – tak wyglądają wyjątkowe stroje libero Trefla Gdańsk na ćwierćfinałowe starcia żółto-czarnych w Lidze Mistrzów. Ich przygotowanie to wspólna inicjatywa Sponsora Złotego oraz klubu, by w tym historycznym momencie, jakim jest udział gdańszczan w fazie TOP 8 europejskich zmagań, zawodnicy byli jeszcze bardziej uskrzydleni. – Jesteśmy z siatkarzami Trefla niemal od początku istnienia klubu, więc bardzo się cieszymy, że w tych wyjątkowych meczach, kiedy gdańszczanie po raz pierwszy w swojej historii występują w ćwierćfinale Ligi Mistrzów, nasza obecność będzie jeszcze bardziej widoczna. Stroje dla Macieja Olenderka i Fabiana Majcherskiego zostały przygotowane zgodnie z naszą identyfikacją wizualną, w niebieskich barwach, a także z elementami najbardziej charakterystycznymi dla Portu Lotniczego, czyli chociażby wizerunkiem bryły terminala T2. Nieprzypadkowo jedno z haseł „Lataj z Gdańska” jest umieszczone na pomarańczowym tle, nawiązującym do barw przewoźnika EasyJet, który od kwietnia rozpoczyna bezpośrednie loty z Gdańska do Berlina, a właśnie w stolicy Niemiec w maju odbędzie się… finał siatkarskiej Ligi Mistrzów! Kolor czerwony symbolizuje linię lotniczą Swiss, która również w kwietniu rozpoczyna loty na trasie Gdańsk – Zurych. Trzymamy kciuki za gdańską drużynę, by w nadchodzących meczach ćwierćfinałowych z Zenitem Kazań poradziła sobie tak samo świetnie, jak w fazie grupowej, w której wygrała pięć z sześciu meczów – mówi Tomasz Kloskowski, Prezes Zarządu Portu Lotniczego Gdańsk im. Lecha Wałęsy.

W przerwie środowego meczu z Zenitem Kazań – między pierwszym a drugim setem – przy boisku odbędzie się także podpisanie nowej umowy pomiędzy Portem Lotniczym Gdańsk im. Lecha Wałęsy oraz Treflem Gdańsk na 2019 rok. – Bardzo się cieszę, że Port Lotniczy Gdańsk im. Lecha Wałęsy dalej aktywnie wspomaga drużynę „gdańskich lwów”. To już trzynasty rok naszej współpracy, a podczas tych wszystkich lat zarówno klub, jak i Port Lotniczy rozwijały się niezwykle dynamicznie. Jestem przekonany, że przed nami miesiące obfitujące zarówno w wielkie sportowe emocje, ale też wiele wspólnych inicjatyw, jak chociażby wyjątkowe stroje dla zawodników libero. Dziękujemy za kolejny rok grania w jednej drużynie!  – powiedział Dariusz Gadomski, prezes Trefla Gdańsk.

Na mocy podpisanej umowy logo Portu Lotniczego dalej będzie widoczne w trakcie meczów gdańskich siatkarzy m.in. na parkiecie i strojach zawodników, a publiczność w hali będzie zabawiać Mewa, maskotka lotniska.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni