Do meczu o 5. miejsce Trefl Gdańsk vs Bogdanka LUK Lublin

PGE Skra Bełchatów – Trefl Gdańsk 3:0 (25:23, 25:18, 25:20)

PGE Skra: Lisinac 13, Kłos 8, Bednorz 10, Ebadipour 10, Romać 5, Łomacz 2, Piechocki (libero) oraz Janusz, Katić, Czarnowski, Penchev 5

Trefl Gdańsk: Nowakowski 5, Sanders, Ferens 8, Schulz 14, McDonnell 2, Szalpuk 6, Olenderek (libero) oraz Kozłowski 1, Jakubiszak 3, Gunter, Majcherski (libero), Grzyb

MVP: Ebadipour

Liczby meczu:

2 – w starciu Trefla Gdańsk z PGE Skrą Bełchatów dwukrotnie wręczano nagrodę MVP. Po pierwotnym zakończeniu trzeciego seta wynikiem 25:18, sprawdzany był błąd rotacji po stronie bełchatowian. W trakcie weryfikacji Miladowi Ebadipourowi została już wręczona statuetka MVP. Po chwili jednak zawodnicy obydwóch drużyn wrócili na parkiet i ostatecznie ta partia zakończyła się do 20. Ceremonia wręczenia statuetki została więc po chwili powtórzona.

6 – tyle punktów gdańszczanie odrobili w pierwszym secie po wejściu na parkiet Michała Kozłowskiego. Rozgrywający dał świetną zmianę, odmieniając przebieg partii przy prowadzeniu gospodarzy 18:12. „Gdańskie lwy” zanotowały serię 6:1, jednak ostatecznie inauguracyjna część meczu zakończyła się zwycięstwem bełchatowian 25:23.

100 – w Bełchatowie po raz setny w PlusLidze wystąpił Damian Schulz. Co ciekawe, atakujący w swojej karierze najczęściej występował właśnie przeciwko drużynie z Bełchatowa – już 13-krotnie, z drugą w tym zestawieniu Asseco Resovią mierzył się dziewięciokrotnie. 13 starcie nie było jednak szczęśliwe i jego jubileusz pokrzyżowała przegrana, przerywająca passę zwycięstw na wyjazdach.

W sobotę, 2 grudnia, o godz. 14:45 gdańszczanie podejmą w ERGO ARENIE ekipę BBTS-u Bielsko-Biała. Trwa sprzedaż biletów na to spotkanie – https://trefl.ticketsoft.pl/