Do meczu o 5. miejsce Trefl Gdańsk vs Bogdanka LUK Lublin
13 mar

Niesamowite widowisko w ERGO ARENIE! Tie-break z Zenitem Kazań!

To było pięć setów wielkich emocji! Trefl Gdańsk stworzył bardzo trudne warunki rosyjskiemu gigantowi i w ćwierćfinałowym starciu Ligi Mistrzów doprowadził do tie-breaka. „Gdańskie lwy” były o krok od zwycięstwa w tym starciu, jednak ostatecznie Rosjanie wygrali 3:2.

Trefl Gdańsk – Zenit Kazań 2:3 (19:25, 25:23, 23:25, 25:23, 13:15)

Trefl Gdańsk: Nowakowski 12 punktów, Niemiec 13, Mijailovic 5, Muzaj 27, Schott 13, Kozłowski 2, Olenderek (libero) oraz Janusz, Jakubiszak 4, Hebda, Sasak

Zenit Kazań: Anderson 19 punktów, Volvich 14, Ngapeth 15, Butko 1, Samoylenko 5, Mikhailov 27, Verbov (libero) oraz Surmachevskiy, Alekseev, Krotkov

MVP: Anderson

Widzów: 4850

Liczby meczu:

2 – dziś w ERGO ARENIE Trefla Gdańsk wspierało 4850 kibiców! To druga frekwencja tego sezonu „gdańskich lwów” – o niespełna sto osób więcej zgromadziło na trybunach ERGO ARENY niepodległościowe starcie z Asseco Resovią Rzeszów w połowie listopada.

3 – dzisiejszy mecz był trzecim w historii pomiędzy Treflem Gdańsk i Zenitem Kazań, ale po raz pierwszy gdańszczanie doprowadzili do tie-breaka i byli o krok od wielkiej sensacji. W sezonie 2015/2016 Zenit wygrał w ERGO ARENIE 3:1, a w domowym starciu 3:0.

7 – oba zespoły zdobyły w tym meczu po 7 bloków – wśród gdańszczan najczęściej blokował Piotr Nowakowski – trzykrotnie, a wśród Rosjan Artem Volvich – czterokrotnie.

8 – w trzecim secie meczu gdańszczanie osiągnęli rekordowe, ośmiopunktowe prowadzenie (14:6), a doprowadziły do tego świetna zagrywka Rubena Schotta, a także skuteczne ataki Macieja Muzaja i Rubena Schotta. Goście jednak szybko zaczęli odrabiać straty i wygrali tę partię do 23.

Pełna relacja z meczu dostępna w serwisie naszego patrona medialnego trojmiasto.pl – https://sport.trojmiasto.pl/TREFL-Gdansk-Zenit-Kazan-2-3-n132572.html.