Inauguracja sezonu 2022/2023! Trefl Gdańsk vs Barkom Każany Lwów, ERGO ARENA
Kup bilet
12 paź

Murphy Troy „przewodnikiem” dla Dana McDonnella

Dan McDonnell do Trefla Gdańsk dołączył w środę, w trakcie inauguracyjnego meczu żółto-czarnych z ONICO Warszawa. W ekipie „gdańskich lwów” zadebiutował natomiast w niedzielę w wyjazdowym starciu z Aluron Virtu. Trener Anastasi skorzystał z niego w trzecim i ostatnim secie wygranego pojedynku, w którym środkowy zdobył dwa punkty. Na dłuższe występy na pewno przyjdzie czas po większej liczbie wspólnych treningów.

To dopiero moje pierwsze treningi i jeszcze zgrywam się z drużyną. Całe lato spędziłem z reprezentacją USA, w której szeregach najpierw występowałem podczas Ligi Światowej, a później braliśmy udział w turnieju NORCECA, z którego przyjechałem prosto do Gdańska. W Treflu mamy świetnych siatkarzy i wspaniałego trenera, więc nie mam problemów z przestawieniem się i przystosowaniem do gry w nowej drużynie i na pewno już zaraz będę mógł w pełni pomóc zespołowi – mówi środkowy.

McDonnell miał w Gdańsku nietypowe powitanie. Prosto z lotniska przyjechał taksówką EcoCar na płytę ERGO ARENY po pierwszym secie meczu „gdańskich lwów” z drużyną Stephane’a Antigi. Przywitały go więc brawa od trzech tysięcy kibiców oraz niesamowita atmosfera, jaka panuje w hali na granicy Gdańska i Sopotu.

To było coś szalonego i naprawdę wyjątkowego! Być w ten sposób przywitanym przez kibiców podczas meczu – to niepowtarzalne przeżycie i długo będę je wspominał – opowiada zawodnik. Jakie ma pierwsze wrażenia z tygodniowego pobytu nad polskim morzem? – Czuję się bardzo dobrze w drużynie i ogólnie Gdańsku. To piękne miasto i zarówno ja, jak i moja narzeczona, bardzo się cieszymy, że tu jesteśmy. Przed przyjazdem dużo rozmawiałem z Murphym Troyem, polecił mi wszystkie dobre restauracje i miejsca, które warto zobaczyć, a także dużo opowiedział o trenerze, zespole, klubie. Wypowiadał się w samych superlatywach, więc razem z Pauline tym bardziej jesteśmy zadowoleni, że kolejnym miejscem w mojej sportowej karierze jest Trójmiasto. Moim celem jest rozwijanie się w trakcie całego sezonu – z dnia na dzień i z meczu na mecz i jestem pewien, że pod okiem tak wybitnego trenera, jakim jest Andrea Anastasi, tak będzie się działo – dokończył środkowy.

Daniel McDonnell, a także Kanadyjczycy TJ Sanders i Brad Gunter przed trójmiejską publicznością mogą po raz pierwszy wystąpić już w najbliższą sobotę, 14 października, o godz. 15. Trefl Gdańsk podejmie w ERGO ARENIE drużynę prowadzoną przez Piotra Gruszkę, GKS Katowice. Bilety są dostępne na https://trefl.ticketsoft.pl/.   

 

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni