NAJBLIŻSZY MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Aluron Virtu CMC Zawiercie
Kup bilet
22 Paź

Młodzież z kolejnymi triumfami

Żółto-czarni zanotowali w miniony weekend komplet zwycięstw w swoich kategoriach wiekowych. Juniorzy i kadeci zakończyli spotkania w trzech setach, natomiast drugoligowcy w czterech. Z kolei we wtorkowym bratobójczym starciu juniorów górą byli starsi zawodnicy.

Sobota oraz niedziela upłynęła młodym „gdańskim lwom” pod znakiem trójmiejskich derbów, bowiem prawie wszyscy rywale pochodzili właśnie z Trójmiasta. Z okolicznym zespołem jako jedyni nie zmierzyli się pierwsi kadeci. Podopieczni Mariusza Łobacza w hali 4 LO przy ul. Na Zaspę 31A ugościli UMKS Juranda Malbork. W tym pojedynku zdecydowanie lepsi byli gospodarze, pozwalając malborczanom ugrać jedynie 29 punktów w całym meczu.

Cykl derbowych spotkań rozpoczęli drugoligowcy, którzy stanęli naprzeciw GKS-u Stoczniowca Gdańsk. Przeciwnicy liczyli na pierwszą tegoroczną wygraną, ale na szczęście się przeliczyli. Pierwsze dwie partie padły łupem żółto-czarnych, a rywale byli w stanie zagrozić siatkarzom Edwarda Pawlun jedynie w trzeciej partii, którą zapisali na swoim koncie. W kolejnej szalę zwycięstwa na swoją stronę ponownie przechyliły „gdańskie lwy”, kończąc mecz wynikiem 3:1.

W niedzielę po raz pierwszy w tym sezonie na boisko wyszli gdańscy juniorzy – pierwsi zagrali z tutejszym GKS-em Stoczniowcem, a drudzy z gdyńskim KATS-em Alpatem. Obie ekipy triumfowały pewnie, zamykając wynik w trzech setach. Dwa dni później gdańszczanie rozegrali bratobójczy pojedynek, w którym triumfowali starsi zawodnicy.


Wyniki:

II liga
Trefl II Gdańsk – GKS Stoczniowiec Gdańsk 3:1 (25:17, 25:20, 17:25, 25:17)

Juniorzy
Trefl Gdańsk I – GKS Stoczniowiec Gdańsk 3:0 (25:16, 25:19, 25:20)
KATS Alpat Gdynia – Trefl Gdańsk II 0:3 (9:25, 16:25, 11:25)
Trefl Gdańsk II – Trefl Gdańsk I 0:3 (14:25, 23:25, 26:28)

Kadeci
Trefl Gdańsk I – UMKS Jurand Malbork 3:0 (25:5, 25:10, 25:14)

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni