MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle
Kup bilet
07 Wrz

Młodzicy z pewnym awansem do półfinałów mistrzostw Polski

Podopieczni Pawła Degucia z kompletem zwycięstw przeszli do turnieju półfinałowego rozgrywek krajowych. W Grudziądzu, który był gospodarzem jednego z ćwierćfinałów, pokonali zespoły z Nakła, Piły, Polic oraz gospodarzy, a dodatkowo nagrody dla najlepszych zawodników otrzymało dwóch żółto-czarnych: Ryszard Sałata (MVP drużyny) oraz Szymon Patecki (MVP turnieju).

Od piątku do niedzieli w Grudziądzu rozegrany został jeden z ośmiu turniejów ćwierćfinałowych mistrzostw Polski młodzików, w którym o przepustkę do kolejnego etapu walczyły: UKS SMS Police, UKS Gdyńska Akademia Siatkówki, TS Koset Grudządz (grupa A) oraz UKS SMS Joker Piła, NTS Trójka Nakło, Trefl Gdańsk (grupa B).

W meczach grupowych siatkarze Pawła Degucia nie mieli sobie równych, pewnie wygrywając zarówno z Nakłem, jak i Piłą. W kolejnym pojedynku spotkali się z policzanami, którym także nie pozwolili dojść do głosu, zamykając ich dorobek punktowy odpowiednio w 15 i 17 oczkach. Tym triumfem „gdańskie lwy” zapewniły sobie miejsce w 1/2 mistrzostw Polski, podobnie jak wcześniej grudziądzanie, pokonując Piłę. Jedyną niewiadomą było to, z którego miejsca awansują.

Ostatnie starcie przyniosło najwięcej emocji i jako jedyne zakończyło się tie-breakiem. Po pierwszym wyrównanym secie, w którym szalę zwycięstwa na swoją stronę przechylili mistrzowie Pomorza, w drugim wysoko ulegli miejscowym. Na szczęście w trzeciej partii Trefl kontrolował przebieg gry i nie pozwolił rywalom przejąć inicjatywy, dzięki czemu po końcowym gwizdku mógł cieszyć się z triumfu w meczu, a także w całym turnieju.

Podczas zakończenia imprezy oprócz pucharu za zajęte miejsce nagrodzono również najlepszych zawodników danej ekipy – wśród gdańszczan wyróżnienie odebrał Ryszard Sałata. Natomiast statuetka MVP całego turnieju trafiła w ręce Szymona Pateckiego, atakującego żółto-czarnych.

Turnieje półfinałowe odbędą się w ten weekend (12-13.09), a ich rozkład poznamy po losowaniu w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej.


Wyniki 1/4 mistrzostw Polski młodzików

grupa B
Trefl Gdańsk – NTS Trójka Nakło 2:0 (25:12, 25:12)
Trefl Gdańsk – UKS SMS Joker Piła 2:0 (25:20, 25:16)

mecz o awans:
UKS SMS Police – Trefl Gdańsk 0:2 (15:25, 17:25)

mecz o 1. miejsce:
TS KOSET Grudziądz – Trefl Gdańsk 1:2 (22:25, 25:13, 12:15)

MVP Trefla Gdańsk: Ryszard Sałata
MVP turnieju: Szymon Patecki


Awans do 1/2 MPM:

Trefl Gdańsk
TS Koset Grudziądz

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni