MECZ BEZ KIBICÓW, POLSAT SPORT GKS Katowice vs Trefl Gdańsk
Kup bilet
06 Cze

Michał Winiarski trenerem Trefla Gdańsk

Mistrz świata z 2014 roku, 10-ciokrotny medalista mistrzostw Polski jako zawodnik, a także triumfator PlusLigi w roli szkoleniowca, jeden z najbardziej utytułowanych polskich siatkarzy Michał Winiarski poprowadzi zespół Trefla Gdańsk. Kontrakt z trenerem został podpisany na dwa lata z możliwością przedłużenia o rok, a sezon 2019/2020 będzie dla niego debiutanckim w roli pierwszego szkoleniowca.

Michał Winiarski to jedna z najważniejszych postaci polskiej siatkówki. Karierę zawodniczą rozpoczynał w 2002 roku w AZS-ie Częstochowa, a następnie występował w PGE Skrze Bełchatów, włoskim Trentino Volley oraz w Rosji w klubie z Nowego Urengoju. W 2006 roku – jako 22-latek – otrzymał powołanie od trenera Raula Lozano na mistrzostwa świata, gdzie reprezentacja Polski wywalczyła wicemistrzostwo globu. W biało-czerwonych barwach sięgnął także po m.in. złoto Ligi Światowej, stanął na drugim stopniu podium Pucharu Świata, a w 2014 roku, jako kapitan reprezentacji, poprowadził Polskę do mistrzostwa świata. Po zdobyciu złotego medalu mistrzostw globu ogłosił zakończenie kariery reprezentacyjnej, a trzy lata później – kończąc sezon 2016/2017, w którym z PGE Skrą zdobył srebrny medal mistrzostw Polski – podjął decyzję, że były to jego ostatnie rozgrywki w roli zawodnika. Pozostał w PGE Skrze jako drugi szkoleniowiec i pracował u boku jednego z najlepszych fachowców – Roberto Piazzy. W roli trenera sięgnął z bełchatowianami po mistrzostwo Polski, dwa Superpuchary kraju, a także dotarł do półfinału Ligi Mistrzów. Sezon 2019/2020 będzie jego debiutanckim w roli pierwszego szkoleniowca.

Przede mną ogromne wyzwanie, ale przymierzałem się do niego przez ostatnie dwa lata, pracując jako asystent trenera Roberto Piazzy. Czuję, że jest to ten moment, w którym mogę poprowadzić drużynę, więc przede wszystkim chciałbym podziękować władzom klubu za obdarzenie mnie zaufaniem i powierzenie mi tej roli. Dla podjęcia decyzji o rozpoczęciu pracy w roli pierwszego szkoleniowca bardzo ważne były ostatnie dwa lata u boku Roberto Piazzy, który według mnie jest fachowcem najwyższej półki, a dla mnie stał się także profesorem, od którego mogłem się niezmiernie dużo nauczyć. Oczywiście przez blisko 15 lat kariery zawodniczej przyglądałem się pracy bardzo wielu trenerów i czerpałem z ich doświadczenia, ale dopiero przechodząc „na drugą stronę” dokładnie poznałem od poszewki pracę trenerską, nauczyłem się jak prowadzić zespół, przekazywać zawodnikom wiedzę, by zadziałała ona w praktyce.  Ogromnie cieszę się na ten nadchodzący sezon, przed nami na pewno wiele pracy, ale zrobimy wszystko, by miała ona jak najlepsze efekty – powiedział trener Michał Winiarski.

Kontrakt Trefla Gdańsk z trenerem Winiarskim został podpisany na dwa lata z możliwością przedłużenia o rok.

Przede wszystkim bardzo serdecznie witamy Michała w szeregach „gdańskich lwów”. Gdańsk to miejsce, w którym wielu zawodników stawiało najważniejsze kroki w swoich karierach, czy powracało do najlepszej formy. Dla trenera Winiarskiego przyjście do Gdańska to na pewno też jeden z przełomowych momentów siatkarskiego życia, ponieważ rozpoczyna tutaj swoją drogę pierwszego szkoleniowca. Wierzymy, że tak jak do tej pory w przypadku wielu graczy, ta trenerska kariera będzie się tutaj owocnie rozwijać i także dla trenera indywidualnie będzie to początek czegoś wielkiego. O naszej współpracy myślimy długofalowo, by systematycznie krok po kroku dalej się rozwijać. Kontrakt z trenerem został więc podpisany na dwa sezony z możliwością przedłużenia o rok i mamy nadzieję, że przed nami długa wspólna droga. Wiele rozmawialiśmy o pomysłach, wizji Michała, o tym, jak zamierza pracować z zawodnikami i pragnę zaznaczyć, że trener ma moje pełne zaufanie i poparcie. Trzymam kciuki za debiut Michała w roli pierwszego szkoleniowca i bardzo się cieszę z nawiązanej przez nas współpracy – powiedział prezes Trefla Gdańsk Dariusz Gadomski.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni