PreZero Grand Prix Polskiej Ligi Siatkówki
Kup bilet
13 wrz

Mecz #ZłotejWstążki z Projektem Warszawa

Trefl Gdańsk w najbliższą sobotę zmierzy się z Projektem Warszawa. Wrzesień to Światowy Miesiąc Świadomości Nowotworów Dziecięcych, dlatego mecz ten będzie miał wymiar charytatywny. Fundacja Herosi przeprowadzi akcję podnoszącą świadomość społeczną, do której dołączą gdańscy i warszawscy siatkarze. Tego dnia obie drużyny wybiegną na boisko ze złotą wstążką na koszulce, która jest symbolem i nawiązuje do zdrowia dzieci.

Wrzesień to Światowy Miesiąc Świadomości Nowotworów Dziecięcych, a jego symbolem jest złota wstążka. Miesiąc ten  kojarzy się głównie z powrotem do szkoły. Niestety każdego roku w Polsce około 8000 dzieci leczy się onkologicznie, z czego 1200 dowiaduje się właśnie, że choruje na nowotwór – tym samym, nie będzie mogło we wrześniu zasiąść do szkolnej ławki. Nie będzie mogło nie tylko uczestniczyć w lekcjach, ale też w życiu społecznym – tak ważnym dla każdego z nich.

Choroba nowotworowa to nadal główna przyczyna śmierci u dzieci na świecie. Jej wczesne rozpoznanie jest kluczowe w procesie leczenia i wyzdrowienia. Nowotwory u dzieci, w porównaniu do dorosłych, namnażają się w ogromnym tempie, dlatego tak ważny jest czas działania i podjęcie leczenia w ośrodku, który specjalizuje się w leczeniu danego typu nowotworu. Według badań przeprowadzonych w Instytucie Matki i Dziecka, w Polsce udaje się wyleczyć 7-8 na 10 małych pacjentów z chorobami nowotworowymi. Dzieje się tak w dużej mierze dzięki rozwojowi medycyny, badaniom oraz lekom nowoczesnej generacji, których zakup nie byłby możliwy gdyby nie pomoc m.in. Fundacji Herosi. Dlatego, szczególnie we wrześniu zachęcamy – #ZostańHerosem i wspieraj nowoczesne terapie onkologiczne.

Zawodnicy Trefla Gdańsk oraz Projektu Warszawa włączają się do akcji i w sobotę podczas meczu kontrolnego w Słupsku wybiegną na boisko w koszulkach ze złotą wstążką na piersi. W ten sposób drużyny chcą zaakcentować problem, jakim są nowotwory dziecięce oraz podnieść świadomość społeczną w tym temacie.

W Słupsku, na trybunach w trakcie meczu, będzie kwestowała Natalia razem z Fundacją Herosi. Natalia to była podopieczna Fundacji, mieszkanka Słupska. Natalia zachorowała w 2016 roku i w trakcie ponad dwuletniego leczenia w Klinice Onkologii i Chirurgii Onkologicznej Dzieci i Młodzieży w Instytucie Matki i Dziecka w Warszawie Fundacja wspierała ją m.in. w zakupie leków. Dziewczynka, tuż po zakończeniu leczenia, w ramach prezentu urodzinowego zażyczyła sobie, aby pieniądze, które zebrano dla niej jeszcze w trakcie leczenia podczas różnych akcji charytatywnych trafiły na zakup bardzo potrzebnego sprzętu medycznego dla Kliniki.

Każdy może pomóc przeznaczając darowiznę poprzez stronę zrzutka.pl/zostanherosem

 

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni