Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
18 lis

Mecz pełen emocji i walki w ERGO ARENIE. Niepokonany w tym sezonie Projekt Warszawa wygrywa z Treflem Gdańsk

W sobotni wieczór zespół Trefla Gdańsk podjął w ERGO ARENIE drużynę Projektu Warszawa. W hicie 7. kolejki zmierzyły się drużyny z drugiego i trzeciego miejsca ligowej tabeli. W spotkaniu nie zabrakło siatkarskich emocji, a kibice mogli obserwować walkę o każdy centymetr boiska. Ostatecznie to spotkanie wygrali warszawianie 3:0.

W tym meczu trener Jurićić postawił na ten sam wyjściowy skład, co poprzednio. Na boisku zameldowali się: Kamil Droszyński, Jan Martnez Franchi Patryk Niemiec, Kewin Sasak, Mikołaj Sawicki, Karol Urbanowicz, a na libero Voitto Koykka. W pierwszej odsłonie meczu obserwować można było zawziętą walkę obu drużyn. Gra układała się punkt za punkt i żaden z zespołów nie planował odpuścić. Początkowo drużyna Projektu wyszła na prowadzenie, ale po brawurowych akcjach Sawickiego, Niemca i Urbanowicza oraz po kilku błędach własnych rywali, gdańszczanie zaczęli budować przewagę. Po chwili jednak wynik znów się wyrównał. Końcówka spotkania była pełna emocji, a set zakończyć się miał na przewagi. Ostatecznie wygrała drużyna Projektu 26:24.

Drugiego seta otworzyły „gdańskie lwy” i od razu wyszły na trzypunktowe prowadzenie. Chwilę później wynik się wyrównał i gra ponownie toczyła się punkt za punkt. Drużyny, tak jak w poprzednim secie, walczyły ze sobą o każdą piłkę, o każdy punkt. W międzyczasie na boisko weszli Piotr Orczyk, Aleks Nasevich, Jakub Czeriwński oraz długo wyczekiwany Lukas Kampa, który nie trenował z zespołem ze względu na kontuzję. Walka toczyła się cały czas, a po chwili gdańszczanie znów wyszli na prowadzenie. Wydawało by się, że “gdańskie lwy” zwyciężą w tym secie, ale przy stanie 22:22 wynik przechylił się na stronę rywala. Tę partię meczu wygrała również drużyna Projektu 25:23.

Trzeci set nie przypominał już poprzednich odsłon. Warszawianie szybko uzyskali przewagę punktową i trzymali dystans. Drużyna Trefla Gdańsk walczyła o wyrównanie wyniku, ale mimo starań “gdańskie lwy” nie były w stanie dogonić rywali. Gdańszczanie wielokrotnie podejmowali ryzyko, jednak nie przyniosło ono zamierzonych efektów. Ta odsłona meczu zakończyła się 25:19 dla Projektu Warszawa.