Do rozpoczęcia sezonu 2024/2025 zostało
Kup bilet
01 cze

Libero zostają w Gdańsku

Duet libero – Maciej Olenderek i Fabian Majcherski – w sezonie 2020/2021 nadal będzie bronić żółto-czarnych barw. Olenderek związał się z klubem dwuletnim kontraktem, natomiast Fabian Majcherski podpisał roczną umowę.

Dla Fabiana Majcherskiego sezon 2020/2021 będzie piątym w seniorskiej drużynie Trefla Gdańsk i jednocześnie ósmym w żółto-czarnych barwach, bowiem wcześniej występował on w drużynach młodzieżowych „gdańskich lwów”. Maciej Olenderek do Gdańska przeniósł się z kolei przed sezonem 2017/2018, więc nadchodzące rozgrywki będą już jego czwartymi w szeregach Trefla. W minionym sezonie Olenderek wystąpił w 20 z 25 ligowych spotkań, ponieważ na początku rozgrywek zmagał się z lekkim urazem łydki. W trakcie całego sezonu przyjmował on ze średnią skutecznością 49,85%, plasując się w ligowym rankingu przyjmujących obok m.in. Damiana Wojtaszka. Młodszego z duetu Fabiana Majcherskiego kibice mogli oglądać natomiast w 17 ligowych spotkaniach, w których niejednokrotnie imponował poświęceniem w obronie.

– Nasi libero niejednokrotnie pokazali, że świetnie się uzupełniają, także cieszę się, że na tej pozycji nadal będzie występować ten sam duet. Maciek ma za sobą udany sezon, a myślę, że gdyby nie te drobne kontuzje, z którymi się zmagał, to te rozgrywki byłyby dla niego jeszcze lepsze. Na swojej pozycji daje on nam duży spokój w przyjęciu i obronie. Fabian Majcherski, który już od lat rozwija się w żółto-czarnych barwach, wielokrotnie udowodnił, że jest bardzo solidnym zawodnikiem, a do tego wprowadza w zespole dużo pozytywnej energii – mówi trener Trefla Gdańsk Michał Winiarski.

Dla Maćka Olenderka najbliższy sezon będzie już czwartym w Treflu Gdańsk. – Bardzo się cieszę, że zostaję w Gdańsku na kolejne dwa lata. Gdańsk jest miastem, w którym się zakochałem i w którym czuję się fantastycznie. W nadchodzących rozgrywkach zrobię, co w mojej mocy, by dawać trójmiejskim kibicom jak najwięcej radości z oglądania meczów i walki o każdy punkt. Sam klub jest z kolei zarządzany niezwykle rozsądnie i w świetnej atmosferze – wszyscy czujemy, że jesteśmy dla siebie rodziną. Nie mogę się już doczekać spotkań w ERGO ARENIE – mówi Maciej Olenderek.

Fabian Majcherski żółto-czarne barwy zaczął z kolei reprezentować w wieku 16 lat, gdy przeniósł się do Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Gdańsku oraz drużyn młodzieżowych Trefla z rodzinnego Lęborka. Zanim zadebiutował w drużynie seniorów reprezentował Gdańsk m.in. w kategorii juniorów, czy Młodej Lidze.

Bardzo się cieszę, że już piąty sezon z rzędu będę miał zaszczyt reprezentować Gdańsk w rozgrywkach PlusLigi, dalej rozwijając się pod skrzydłami trenera Winiarskiego. Łącznie z wcześniejszymi latami gry w drużynach młodzieżowych Trefla będzie to już mój ósmy rok w Gdańsku. Cieszę się, że zostaję w mieście, które stało się już moim domem – mówi Fabian Majcherski.

Młodszy z duetu związał się z klubem rocznym kontraktem, natomiast Maciej Olenderek podpisał dwuletnią umowę.

Przypomnijmy, że przedłużenia umów oraz nowe kontrakty zawodników są w tym roku przedstawiane w mediach społecznościowych Trefla Gdańsk wraz z ekspozycją gdańskich atrakcji. Klub dołączył w ten sposób do miejskiej inicjatywy #CzasNaGdańsk, promującej w tym trudnym czasie epidemii Gdańsk jako miejsce zarówno do odkrywania przez jego mieszkańców, jak i turystów z całej Polski. Trefl Gdańsk jako klub mający w mediach społecznościowych fanów z całego kraju, zachęca do odwiedzenia w te wakacje swojego miasta-gospodarza.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Partner Techniczny

Patroni medialni