NAJBLIŻSZY MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Cuprum Lubin
Kup bilet
10 Sty

„Kaszubski Mecz” 14 lutego w ERGO ARENIE!

Niemal pełna ERGO ARENA, kaszubski doping, a także świetna lekcja lokalnej kultury – w piątek 14 lutego w ERGO ARENIE zagości dobrze znany trójmiejskim kibicom „Kaszubski Mecz” – w tym sezonie to niezwykłe wydarzenie odbędzie się przy okazji starcia Trefla Gdańsk z Cuprum Lubin. Godzina spotkania nie jest jeszcze znana, ale już teraz zachęcamy do zapisania w kalendarzach, by w Walentynki kibicować drużynie trenera Winiarskiego w wyjątkowej atmosferze!

14 lutego już po raz piąty w ERGO ARENIE zagości „Kaszubski Mecz”. Inicjatywa organizowana jest przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze oraz kluby spod znaku Trefla. Od rozgrywek 2015/2016 raz w sezonie ERGO ARENA wypełnia się około siedmioma tysiącami uczniów uczących się języka kaszubskiego, którzy do hali na granicy Gdańska i Sopotu przyjeżdżają w ramach finału konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby”. W tym roku tematyką konkursu jest „Historia powrotu Pomorza do Polski”, bowiem właśnie w lutym 2020 roku, a dokładnie 10 lutego, przypada 100-lecie zaślubin Polski z morzem i kontynuowane są obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Uczniowie w swoich pracach plastycznych mogą nawiązywać do obrazu Kossaka „Zaślubiny Polski z morzem”, upamiętniającego czyn generała Józefa Hallera. W ERGO ARENIE 14 lutego pojawią się więc nie tylko żółto-czarne kaszubskie elementy, ale także biało-czerwone, m.in. 7-tysięczna kartoniada Niepodległej.

Samo wydarzenie to sportowe przeżycie dla kaszubskich uczniów, ale też świetna lekcja lokalnej kultury dla kibiców Trefla. Obok boiska będzie się bowiem można zapoznać z kaszubskim rękodziełem, czy nauczyć kaszubskiego alfabetu, odbicia piłki raz-dwa-trzy liczyć będziemy po kaszubsku, a wydarzenie uświetnią także m.in. występy lokalnych chórów. Jest to jedyne takie wydarzenie na Pomorzu, łączące sport na najwyższym poziomie z promowaniem regionu, w którym uczestniczy każdorazowo blisko 10 tys. kibiców. Co ważne, uczniowie z Kaszub zajmować będą miejsca na środkowej i najwyższej kondygnacji trybun, więc do ogólnej sprzedaży trafią tylko sektory na najniższej trybunie, a przypomnijmy, że średnia frekwencja w tym sezonie na meczach Trefla Gdańsk wynosi ponad 3500 osób, więc hala może wypełnić się co do ostatniego krzesełka. Sprzedaż biletów na to wydarzenie zostanie uruchomiona, gdy poznamy jego godzinę. Już teraz zapraszamy jednak do zapisania sobie w kalendarzach, by w Walentynki kibicować drużynie Michała Winiarskiego, a przy tym poznać lokalną kulturę i w duchu Niepodległej świętować 100-lecie zaślubin Polski z morzem!

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni