NAJBLIŻSZY MECZ DOMOWY! Trefl Gdańsk vs Aluron Virtu CMC Zawiercie
Kup bilet
24 Sty

„Kaszubski Mecz” 14 lutego w ERGO ARENIE!

Niemal pełna ERGO ARENA, kaszubski doping, a także świetna lekcja lokalnej kultury – w piątek 14 lutego w ERGO ARENIE zagości dobrze znany trójmiejskim kibicom „Kaszubski Mecz” – w tym sezonie to niezwykłe wydarzenie odbędzie się przy okazji starcia Trefla Gdańsk z Cuprum Lubin. Pierwszy gwizdek spotkania rozbrzmi o godz. 17:30, a bilety są dostępne na www.gdanskielwy.pl w cenach od 10 do 30 zł. Zachęcamy do zapisania w kalendarzach, by w Walentynki kibicować drużynie trenera Winiarskiego w wyjątkowej atmosferze!

14 lutego już po raz piąty w ERGO ARENIE zagości „Kaszubski Mecz”. Inicjatywa organizowana jest przez Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie i Stowarzyszenie Trefl Pomorze oraz kluby spod znaku Trefla. Od rozgrywek 2015/2016 raz w sezonie ERGO ARENA wypełnia się około siedmioma tysiącami uczniów uczących się języka kaszubskiego, którzy do hali na granicy Gdańska i Sopotu przyjeżdżają w ramach finału konkursu plastycznego „Aktywne Kaszuby”. W tym roku tematyką konkursu jest „Historia powrotu Pomorza do Polski”, bowiem właśnie w lutym 2020 roku, a dokładnie 10 lutego, przypada 100-lecie zaślubin Polski z morzem i kontynuowane są obchody odzyskania przez Polskę Niepodległości.  Uczniowie w swoich pracach plastycznych mogą nawiązywać do obrazu Kossaka „Zaślubiny Polski z morzem”, upamiętniającego czyn generała Józefa Hallera. W ERGO ARENIE 14 lutego pojawią się więc nie tylko żółto-czarne kaszubskie elementy, ale także biało-czerwone, m.in. 7-tysięczna kartoniada Niepodległej.

Samo wydarzenie to sportowe przeżycie dla kaszubskich uczniów, ale też świetna lekcja lokalnej kultury dla kibiców Trefla. Obok boiska będzie się bowiem można zapoznać z kaszubskim rękodziełem, czy nauczyć kaszubskiego alfabetu, odbicia piłki raz-dwa-trzy liczyć będziemy po kaszubsku, a wydarzenie uświetnią także m.in. występy lokalnych chórów. Jest to jedyne takie wydarzenie na Pomorzu, łączące sport na najwyższym poziomie z promowaniem regionu, w którym uczestniczy każdorazowo blisko 10 tys. kibiców. Co ważne, uczniowie z Kaszub zajmować będą miejsca na środkowej i najwyższej kondygnacji trybun, więc do ogólnej sprzedaży trafiły tylko sektory na najniższej trybunie, a przypomnijmy, że średnia frekwencja w tym sezonie na meczach Trefla Gdańsk wynosi ponad 3 500 osób, więc hala może wypełnić się co do ostatniego krzesełka. Sprzedaż biletów na to wydarzenie już trwa na www.gdanskielwy.pl.  Serdecznie zapraszamy, by w Walentynki kibicować drużynie Michała Winiarskiego, a przy tym poznać lokalną kulturę i w duchu Niepodległej świętować 100-lecie zaślubin Polski z morzem! Początek meczu w piątek 14 lutego o godz. 17:30.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni