Mecz z Kibicami na zakończenie sezonu, sala treningowa ERGO ARENY
Kup bilet
09 maj

Karol Urbanowicz najmłodszym zawodnikiem powołanym do kadry Polski

We wtorek 10 maja siatkarska kadra Polski rozpocznie zgrupowanie przed nadchodzącym sezonem reprezentacyjnym. W 25-osobowej kadrze powołanej przez trenera Nikolę Grbicia na Ligę Narodów znajduje się wychowanek Trefla Gdańsk Karol Urbanowicz. 21-letni środkowy „gdańskich lwów” jest najmłodszym zawodnikiem wśród biało-czerwonych.

Karol Urbanowicz w pierwszej drużynie Trefla Gdańsk występuje od sezonu 2019/2020. Wcześniej reprezentował żółto-czarne barwy w kategoriach kadeta i juniora. Już jako nastolatek występował też w młodzieżowych kadrach Polski. W 2017 roku wraz z kadrą U17 zdobył srebrny medal mistrzostw Europy Wschodniej EEVZA, a rok później sięgnął po złoto w tych zmaganiach. Z kolei w 2021 roku zdobył jak dotąd najważniejszy krążek w swojej karierze, brązowy medal mistrzostw świata U21. Po sezonie klubowym 2021/2022 otrzymał powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski. W 25-osobowej kadrze wybranej przez trenera Grbicia Urbanowicz jest najmłodszym zawodnikiem, a na swojej pozycji będzie występował obok Mateusza Bieńka, Jakuba Kochanowskiego, Karola Kłosa, Norberta Hubera oraz Mateusza Poręby. Ze wszystkich 25 powołanych do kadry Karol Urbanowicz jest jedynym graczem urodzonym w XXI wieku.

Nie ukrywam, że gdy się dowiedziałem o powołaniu, to aż zaszkliły mi się oczy. Następnie gdy zadzwonił do mnie trener Grbić, to trochę szybciej zaczęło bić serce. Trener przedstawił mi, jak widzi moją rolę w kadrze. Na teraz wygląda to w ten sposób, że trener widzi mnie w składzie na turniej Ligi Narodów w Kanadzie, który będzie na początku czerwca, a następnie jestem przewidziany na turniej uniwersjadowy, następnie dołączam do mojego rocznika na mistrzostwa Europy, które odbywać się będą w Polsce – mówi Karol Urbanowicz. – Przyznam, że jestem fanem siatkówki, więc będę w kadrze z moimi idolami. Znam swoje miejsce w szeregu, chcę jak najlepiej pracować, jak najlepiej się zaprezentować, wiem, że przede mną jeszcze dużo pracy – mówi środkowy.

W Treflu Gdańsk Karol Urbanowicz przedłużył kontrakt na kolejny sezon w lutym tego roku.

Sponsor PlusLigi

Sponsor Tytularny

Partner Strategiczny

Sponsorzy Złoci

Partner Złoty

Partnerzy

Partner Technologiczny

Patroni medialni